Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitévő legyek most? Tanácstala...

Mitévő legyek most? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy beköltöztünk párommal nemrég egy elég drága albérletbe, namost idáig nem lenne gond, viszont most fizetnünk kellene. Na most mi már fizettük volna a lakbért, a rezsire is megvolt a pénz, csak mivel a számlák egy része hó elején, másik része hó vége felé érkezik így azt kénytelenek voltunk tartani. A probléma a kövektkező, mi a tulajnak a lakbért oda akartuk adni két hete, de mondta, hogy majd egyszerre adjuk oda ha már meglesznek a számlák és a végösszeg. Nem is lett volna gond, párom feltette a számlájára, hogy biztosra ne költsük el, mert kártyával nem vásárlunk. Ám valaki valamilyen úton módon megszerezte a kártyája adatait, és lemerítette a kártyáját, azt az összeget, amit az albérletre tettünk félre. Úgyhogy most ott tartunk, hogy nincs meg a pénz amiből fizetni tudnánk, a tulaj pedig már jelentkezett párszor. Párom alapból nem hitelképes, én pedig nemrég vettem fel hitelt arra hogy beköltözzünk ezért nem tudok a saját bankomnál plusz hitelt kérni, mert egyszerűen nem engedik plusz még sok is lenne a törlesztő a két hitelre de igazából ez már nem érdekel, csak jussak ki a csávából. Kérdésem, hogy ezesetben mit tehetnék, más banknál tudnék próbálkozni hitelügyben? Nem nagy összegű hitelről lenne szó, 2-300 ezer forintot kellene valahogy szereznem. Csak sajnos most van egy egymilliós kölcsönöm, egy 150 ezres laptop hitelem, providentem is van bár annak nagyon kicsi törlesztőrészlete van havonta. Szerintetek más bank engedélyezhet számomra hitelt? Vagy milyen megoldások lehetnek erre? Volt már valaki ilyen helyzetben?
2017. okt. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiköltöztök a drága albérletből, a kauciótok talán fedezi a tartozásotokat, mindketten hazamentek és addig otthon dekkoltok, míg a hitelek le nem mennek.

Közben naponta 100x leírjátok, hogy addig nyújtózunk míg a takarónk ér!

Utána, ha tanultatok belőle, akkor kerestek olyan albérletet, amire futja.

Ha a kártyátokat "valaki lemerítette", arról rendőrségi feljelentést kell tenni, de ha a banknál jelzitek, azok is hivatalból megteszik.

Az ATM-eknél kamera van, a netes vásárlások IP cím alapján lenyomozhatóak.

Amúgy kicsit fura ez a sztori!

2017. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom akkor a folyószámla hiteled is ki van merítve arra lemehetnék minusz 500 ba az Otp nél ha akarnék én pl. Ezt a kártya adatos dolgot nem nagyon veszi be szerintem senki. Van még a providenthez hasonló cég kérj tőlük.
2017. okt. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ttibo ***** válasza:
75%

A kovalens kötésről hallottak már az iskolában, de az adósság spirál szót ki sem ejtik a suliban... Itt az eredménye!


Az elsőnek pedig igaza van. Kauciótól búcsúzzatok el, és keressetek egy olcsó szobát ahova beköltözhettek.

2017. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Telne az albérletre, nem arról van szó, csak mivelhogy valaki lenyúlta a lóvét így nem tudunk fizetni, megvolt rá a pénz, meglett volna a hónap. Párom tett feljelentést de az sokáig elhúzódhat, a tulajnak meg hétvégéig fizetni kéne itt ez a probléma.
2017. okt. 25. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Párom tett feljelentést de az sokáig elhúzódhat, a tulajnak meg hétvégéig fizetni kéne itt ez a probléma."


Be is vitte a bankba, és benyújtotta a panaszt, hogy visszaélés történt a kártyaadataival, kéri visszahelyezni a folyószámlájára az összeget? Mert az 2-3 hét alatt lezajlik, a rendőrség pedig majd vagy megtalálja a tettest, vagy nem, lényegtelen. Remélem, le is tiltatta azonnal a kártyáját, és jelszót cserélt a netbankján.

Munkahelyen próbáljatok fizetési előleget kérni, mindketten, az még megoldás lehet. Vagy kérjetek kölcsön barátoktól, rokonoktól, aztán sürgősen keressetek olcsóbb albit, és törlesszétek vissza a kölcsönöket.

Nekem is sántít a sztori egyébként.:-)

2017. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyira bízol a párodban? Nagyon sántít nekem ez az egész. Meg nem értem, hogy egy fiókban borítékban, amire rávan írva hogy lakbér. Miért nem lett volna biztonságban...
2017. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem szokott rejtéjesen eltünni a bankszámlákról ... Nem lehet, hogy már az alapból sok tartozást hajtotta be a bank?


Amúgy mért vagytok drága albérletben? Mért kell 150 ezer forintos laptop ha nem áltok jól.

Pl.: Ha programozó lennél vagy valaki akinek a munkájához kell a laptop és vissza is fogja keresni az árát vele akkor oké, de nektek rengeteg tartozásotok van ....


Úristen ... Ateista vagyok, de mégis ezt a szót kell használnom :O

2017. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A laptopot nem most vettem, viszont részletre van, előtte egy szobát béreltünk csak onnan kiraktak minket, mert balhéztunk lakótársakkal és ez volt az albérlet ami jónak tűnt viszont elsumákoltak egy-két dolgot előlünk, amiből fakadóan kiderült hogy nem is olyan jól jövünk ki mint az alapján számítva, amit a közvetítő elmondott..
2017. okt. 28. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kamu sztorinak hangzik.


Ha én "nemrég" költöztem volna "elég drága" albérletbe, akkor biztosan lenne legalább 3-4-szer annyi pénzem szétdobva, lekötve más számlákon akár hogy gond nélkül kifizessen azt az egy hónapot és nem havonta kellene kispórolnom az árát.


Másrészt szintén gyanús a "megszerezte a kártyája adatait" meg "lemerítette a kártyáját". Ilyen egyszerűen nincs. a mégis akkor szinte azonnal kideríthető ki, mikor vette le a pénzt, hol költötte el azt.


Na meg "hitelt vettünk fel" a drága albérletre...WTF? Nem vesznek fel az emberek hitelt DRÁGA albérletre.

2017. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!