Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez kihasználás, vagy együttműk...

Ez kihasználás, vagy együttműködés?

Figyelt kérdés

Van egy holland ismerősöm aki kissé elborult, nagyon koszos, nem mossa a ruháit, nem takarít maga után, nem mosogat, semmi. Csak ezoterikus könyveket olvasgat meg festeget, meg mindenféle hülyeséget csinál és persze nagyon élvezi. Szektás összejövetelekre jár meg alternatív fesztiválokra.

A szülei viszonylag tehetős családhoz tartoznak itt hollandiában de persze középosztály.

Kivettek neki egy lakást. A srác meg amúgy meghívott, hogy jöhetek és addig maradhatok amíg szeretnék.


Először furcsa volt a helyzet, de két hét alatt néha megjelent az anyja, kitakarított és amikor én is segítettem neki mondta is, hogy ezt meg azt nyugodtan megcsinálhatom, és egyre tisztább a lakás, az anyja is elégedett és úgy néz ki eddig nem szóltak, hogy beleadok-e a lakbérbe vagy a rezsibe, sőt, még kaját is szokott nekem az anyja hozni.


Szóval én nem fizetek semmit, otthoni cégeknek dolgozom számítógépről a srácnál meg barátilag vagyok itt. De nem tudom, hogy ez kihasználás-e. Vagy felfoghatom úgy, hogy takarításért, gondozásért cserébe lakom itt ingyen. Nem könnyű vele amúgy. Állítólag autista.


Le lehet hurrogni, de mivel itt hollandiában egy szoba ára 2-300 eurótól kezdődik több havi kaucióval. És ez csak a bérleti díj, szerintem ez egy elég jó lehetőség. Egyelőre munkát nem találtam, de úgy néz ki tényleg addig maradhatok ameddig szeretnék, főleg ha rendben tartom a lakást. Nem fogom kihagyni ezt a lehetőséget, mert még ha nem is keresek többet mint otthon. (mert egyelőre otthoni cégeknek dolgozom) havi 100 ezret így is meg tudok spórolni albérleten és más dolgokon.


2017. nov. 5. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egy ilyen gyogyósnak tök mindegy, hogy kihasználod-e vagy sem.
2017. nov. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Kihasználás főleg azért mert ilyen véleményed van róla még ő valószínűleg azért engedi meg hogy ott maradj mert azt hiszi hogy haverok vagytok. Azért valamivel igenis beszálhatnál mert így megszokod hogy az a pénz amit kapsz az teljes összegében költőpénz.
2017. nov. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem kihasználás, mert a lakhatásért segítesz gondozni a lököttet, a szülei pedig biztonságban tudhatják a gyereküket.
2017. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
3-asnak van igaza. a szülei örülnek, hogy nincs felügyelet nélkül az autista gyerekük.
2017. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogy mi a probléma, ha ez az állapot mindenkinek megfelel?

Hogy teljesen korrektnek érezhesd magadat, írjatok szerződést a szülőkkel, hogy takarításért, vagy egyéb segítségnyújtásért lakod a lakást.

Nem kell túlbonyolítani.

2017. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

"Ez kihasználás, vagy együttműködés?"


Egyik sem. Kölcsönös segítségnyújtás és annyi.

2017. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk azért olyan dolgai vannak a srácnak, hogy a gyomrom felfordul, kb mintha egy kutya után kéne takarítani de még a kutya is van olyan értelmes, hogy úgy teszi a dolgait ahogy arra az ember megtanítja.


Szóval nem tudom meddig fogom bírni, hogy egy ilyen pökhendi elkényeztetett gyogyós gyerek után takarítsak, meg pucoljam a wc-t meg az összeköpködött mosdókagylót, még akkor is ha ingyen lehetek itt. Az a baj nekem érzékeny az idegzetem és ha az én kölyköm lenne biztosan kezeltettem volna, vagy valami, hogy ne legyen ilyen, mert az autizmuson talán nem is lehet segíteni, de nem engedném, hogy szekták fonják be, főleg, hogy ezeknek az embereknek olyan agyi teljesítményük van, hogy programozónak, matematikusnak például kiválóak.


Szóval nekem megoszlik a véleményem, nem tudom meddig fogom bírni. Ebbe vagy én rokkanok bele lelkileg és 25 éves férfiként az még korai, vagy én is elkorcsosulok mellette.


És nem, nem a haverom.

2017. nov. 6. 11:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nem értlek Kérdező!

Először azt taglaltad, hogy talán kihasználás amit csinálsz, hogy ingyen laksz egy problémás valakinél, de a lelkiismereted enyhítendő, kitakarítasz.

Most meg azt írod, hogy szenvedsz, undorodsz, stb.

Eddig azt hittem, hogy értem a kérdést, de most már nem!

Mivel kizárólag a kezedben a megoldás kulcsa, vess véget a "szenvedéseidnek" és menj fizetős bérletbe, ... vagy ne panaszkodj, mert valamit, valamiért, az életben semmi nincs ingyen!

2017. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Én sem egészen értelek, kérdező. Először felteszed ezt a kérdést: "Ez kihasználás, vagy együttműködés?"

Majd kinyilatkoztatod ezt: "Nem fogom kihagyni ezt a lehetőséget,"


Ha eleve tudod, hogy így se úgy se fogod kihagyni ezt a lehetőséget, akkor nem tökmindegy? Másrészt, ha így is úgy is maradsz, akkor min változtat, ha azt válaszoljuk hogy ez együttműködés, vagy azt, hogy kihasználás?

Egyébként meg minek rágod magad rajta egyáltalán? Maradj amíg bírod gyomorral, amikor meg már nem, akkor költözz el. A többivel meg ne foglalkozz, ha ők örülnek, hogy ott vagy.

2017. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak tegnap kitakarítottuk az egész lakást együtt az anyjával, leizzadtam kb.

A srác éjjel jött haza most dél körül meg úgy néz ki az egész lakás mint a disznóol. A mosdókagyló összeköpködve, a mosogató úgy tele van rakva mintha az lenne az ebédem, mindenhol szétkent szószok, szétszórt fűszerek és szétdobált vacakok a nappaliban.

Ettől egy kicsit felment az agyvizem.

2017. nov. 6. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!