Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez kihasználás, vagy együttműk...

Ez kihasználás, vagy együttműködés?

Figyelt kérdés

Van egy holland ismerősöm aki kissé elborult, nagyon koszos, nem mossa a ruháit, nem takarít maga után, nem mosogat, semmi. Csak ezoterikus könyveket olvasgat meg festeget, meg mindenféle hülyeséget csinál és persze nagyon élvezi. Szektás összejövetelekre jár meg alternatív fesztiválokra.

A szülei viszonylag tehetős családhoz tartoznak itt hollandiában de persze középosztály.

Kivettek neki egy lakást. A srác meg amúgy meghívott, hogy jöhetek és addig maradhatok amíg szeretnék.


Először furcsa volt a helyzet, de két hét alatt néha megjelent az anyja, kitakarított és amikor én is segítettem neki mondta is, hogy ezt meg azt nyugodtan megcsinálhatom, és egyre tisztább a lakás, az anyja is elégedett és úgy néz ki eddig nem szóltak, hogy beleadok-e a lakbérbe vagy a rezsibe, sőt, még kaját is szokott nekem az anyja hozni.


Szóval én nem fizetek semmit, otthoni cégeknek dolgozom számítógépről a srácnál meg barátilag vagyok itt. De nem tudom, hogy ez kihasználás-e. Vagy felfoghatom úgy, hogy takarításért, gondozásért cserébe lakom itt ingyen. Nem könnyű vele amúgy. Állítólag autista.


Le lehet hurrogni, de mivel itt hollandiában egy szoba ára 2-300 eurótól kezdődik több havi kaucióval. És ez csak a bérleti díj, szerintem ez egy elég jó lehetőség. Egyelőre munkát nem találtam, de úgy néz ki tényleg addig maradhatok ameddig szeretnék, főleg ha rendben tartom a lakást. Nem fogom kihagyni ezt a lehetőséget, mert még ha nem is keresek többet mint otthon. (mert egyelőre otthoni cégeknek dolgozom) havi 100 ezret így is meg tudok spórolni albérleten és más dolgokon.


2017. nov. 5. 22:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ja mellesleg nézi a szektás videókat meg 10 perceket böfög folyamatosan mert az tisztítja a szervezetét. Persze olyan tiszta a szervezete, hogy nekem kell szólni neki, hogy ne felejtsen el fogászatra menni, mert megint tömik / húzzák a fogait. Nyilván részben azért is mert visszaöklendezi a sok gyomorsavat.

Nem tudom nektek milyen lenne a véleményetek egy ilyen emberről.

2017. nov. 6. 12:31
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg valamit Kérdező!

Nem kell szeretned!

Te azzal fizetsz a lakhatásért, hogy takarítasz és elviseled. Nem kell jóváhagynod a nyomorult életét!

Ha nem megy, marad a költözés, mert nem ő lakik nálad, hanem te őnála.

2017. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa, akkor csak panaszkodni jöttél egy kicsit? :) Nincs azzal semmi baj, csak máskor ne kérdésnek álcázd.


"Nem tudom nektek milyen lenne a véleményetek egy ilyen emberről."


Én sem. Ahhoz együtt kéne lakjak vele. Én mindenesetre inkább elmennék dolgozni valamit, hogy legyen saját szobám, lakásom, akármim, és akkor nem kell nyafognom hogy nem érzem jól magam ott ahol vagyok.


De egy tipp: ha ilyen ezotérikus beállítottságú, akkor próbáld meg a feng-sui felé terelni, és elmagyarázni neki, hogy a kechup rontást hoz a házra, ha a konyhaszekrényre van kenve, meg jobban fog aludni, ha nem hagyja a retket a mosdón, vagy valami ilyesmi. Nem értek a feng-suihoz, de ez mellékes is, neki bemagyarázhatsz bármit erre hivatkozva.

2017. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó ötlet amúgy. Csak sajnos eléggé sajátosan értelmezi ezeket a dolgokat. A böfögést is mondtam már neki, hogy nem is az a baj, hogy gusztustalan mert max úgy fogom fel mintha valami állat lenne a lakásban és az adná ki a hangot, de hogy a fogait tönkreteszi. És úgy sem érdekli, hogy ma megy a fogorvoshoz.

Nem panaszkodom csak szeretném értelmezni a szituációt.

2017. nov. 6. 12:59
 15/20 A kérdező kommentje:

Ha meg férfiasan megkérem, hogy mosogasson el maga után, rögtön kiáll magáért, hogy ez az ő lakása, sőt amikor jöttem rögtön azzal kezdte, hogy el tudnék-e mosogatni.

Szóval annak ellenére, hogy lökött a srác nem hülye.

2017. nov. 6. 13:00
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Mit akarsz ezen értelmezi? a srác lökött. de takaritásért cserébe lakhatsz nála ingyen. vagy menj a fenébe és takarit majd helyetted egy uj lakótárs.
2017. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én azt sem értem, hogy albérlőként (mert az vagy, csak takarítással fizetsz) mi közöd van a főbérlő fogainak az állapotához?
2017. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem tudok érdemit hozzáfűzni, csak hogy milyen vicces, hogy Budapesten is egy szoba bérleti díja majdhogynem meg-megüti a holland albérletárakat.
2017. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A múltkor azért írtad ki a kérdést, mert attól féltél, hogy megöl álmodban.

Most meg az a bajod, hogy el kell viselned a "főbérlődet" a saját lakásában.

Jó lenne ha tudatosulna benned, hogy aki prostituálódik az ingyen lakhatásért, az ne válogasson!

2017. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem kihasznalas. Kepzeld el, mennyit kene fuzetniuk annak, aki ezt az undormanyt eltakaritja napi szinten.
2017. nov. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!