Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Angliában tudom igazolni a...

Angliában tudom igazolni a bankoknak számlanyitásnál, hogy van albérletem, ha nem ügynöktől, hanem magánszemélytől bérlem?

Figyelt kérdés
NI és munkahely lesz, mire a bankhoz jutok, de többfélét is hallottam már, azt is, hogy az először muszáj ügynöktől szobát kivennem, mert kell a banknak a bérleti szerződés és azt is, hogy magánszemélytől is jó. Utóbbi esetben mivel igazolom a banknak, hogy van hol laknom?

2017. nov. 14. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem annó csak egy levél kellett ami az én nevemre jött arra a címre. Az NI elég volt de azért a biztonság kedvéért vittem egy számlát is. Ha nem nyitnak akkor az azért van mert fekete listás a cím ami általában azt jelenti hogy sok ember trükközött azon a címen pl nem fizettek vissza hitelt.
2017. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
"Proof of address" Kerj a landlord-tol.
2017. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%
állítólag még egy bank fiókjaiban sem egységes az eljárás. Hallottam ollyat is, hogy a bank küld egy levelet a címre, és azt vinned kell majd a számlanyitáshoz.
2017. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ha érkezik egy hivatalos levél a címedre, azt a legtöbb helyen elfogadják. Ilyen lehet például egy közüzemi számla ami a te nevedre jön, de a hivatalos NI értesítőd is. Ha munkahelyed is van, akkor pedig azt is megteheted, hogy a főnököddel íratsz egy igazolást, hogy ő, mint munkáltató tanúsítja, hogy te, Kis Jóska, az ő alkalmazottja ezen a címen laksz.
2017. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocsi, a fő kérdésre is válaszolva, magánszeméllyel kötött bérleti szerződést viszont nem fogadják el, amennyire tudom, egyik banknál sem.
2017. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A háztulajnak kell adnia szerzodést ami ugyan olyan erosség, mintha ugynokség adna. Ha a tulaj nem csinál bérleti szerzodést, akkor jobb ha tudod, hogy nem vagy bejelentve. De ha lesz NI számod, akkor azzal is tudod igazolni a lakcímedet.
2017. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!