Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet a rezsitartozást...

Hogyan lehet a rezsitartozást behajtani a meglépett bérlőkön?

Figyelt kérdés

Szüleim kiadott lakásából egyik napról a másikra eltűntek a bérlők (egy pár gyerekeikkel), és kiderült, hatalmas rezsitartozást halmoztak fel, és elggé nagy kosz is maradt utánuk (nem fedezi a kaució a tartozásukat és a felújítást), mindezt eddig elegánsan eltitkolták a szüleim elől. A telefont egyikük sem veszi fel, tartózkodási helyük jelenleg ismeretlen, a srác fent van Facebookon, ennyi az összes nyom, de ezen keresztül nem hinném, hogy hivatalos lehet a kapcsolatfelvétel. Szeretnénk neki(k) ajánlott levélben a fizetési felszólítást és a bérleti szerződés felmondását elküldeni, hogyan lehetne kideríteni a lakcímét? Valamint egy zárcsere mikortól lenne "törvényes"? (Nehogy bosszúból még ők jelentsenek fel emiatt, de azt se akarnánk, hogy kirabolja valaki a lakást). Egyébként a szerződés hivatalos, az adó becsülettel be van fizetve, mielőtt az ellenkezője felmerülne bárkiben. A hibát ott követték el szüleim, hogy bíztak a lakókban, mert a bérleti díjat mindig időben fizették, ezért rájuk bízták a számlák befozetésést, és elhitték bemondásra, hogy befizették (naivak voltak, tanultak belőle), ráadásul egyik szolgáltóktól sem keresték őket soha. Mit lehet tenni?

Köszönöm előre is a segítséget, javaslatokat!


2018. jan. 5. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz ügy,de a zárat-kat azonnal cserélném.A legjobb,volna,ha ők jelentkeznének,hogy nem engeded be őket,de nem fognak.A megtalálásuk,ilyenkor nehéz,de hátha lesz aki tud jó ötleteket.
2018. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ezt minimális eséllyel. A tulaj a bérlőkre írassa át minden esetben a mérőket . Azonnal ki kell cserélni a zárat , elmúlt dátummal felmondani a szerződést ezt el lehet face-re küldeni . A szerződésben ha benne van hogy kizárólag átutalással fizetnek ezzel talán el lehet indulni , hazudhatja hogy átadták a lét kápében de mivel bizonyítják ?
2018. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez nehéz ügy,de a zárat-kat azonnal cserélném.A legjobb,volna,ha ők jelentkeznének,hogy nem engeded be őket,de nem fognak.A megtalálásuk,ilyenkor nehéz,de hátha lesz aki tud jó ötleteket.
2018. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
És mivan ha a mérőket átiratod a bérlőkre? Semmi. Ugyanúgy kikötnek mindent. Tapasztalat. Én átirattam a villanyt . A bérlők ugyanígy leléptek mint a kérdezőnél. Aztán végül én fizettem ki minent mert kikötötték.
2018. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom a szerződés írásakor elkértétek az irataikat, többek között kell/ene szerepelnie benne az állandó lakcímüknek.

Na, oda kell írni a levelet, ha nem veszik át, az abban foglaltak még érvénybe lépnek, a vonatkozó törvények értelmében.

És utána tessék szépen elsétálni egy közjegyzőhöz és fizetési meghagyást küldetni nekik.

Innentől kezdve hivatalos a követelés és a bürokratikus lépcsők végigjárása után végrehajtható, ... ha nem fellebbezik meg, de nem fogják.

Ha megfellebbezik, akkor bíróság, akik viszont megítélik a jogos követelésetek alapján a végrehajtást a perköltség hozzácsapásával.

Ez a teendő!

... ja, és a zárcsere!

2018. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm minden eddigi hozzászólónak!


Kedves 5-ös, neked külön köszönöm a hasznos tanácsot, hasonló utat tervezünk végigjárni, mint amit írsz. Szüleim intézték a szerződést, így csak remélni tudom, hogy meglesz az állandó lakcím valahol. (Másik városban élnek, így nem tudok nagyon aktívan segíteni.)Pont amiatt idegeskedek/ünk, félünk, hogy nincs...


Tudtommal kell először is egy szóbeli felszólítás (kétséges, hogy sikerrel járunk, de a nem fogadott hívások és az esetleges olvasatlan facebook-üzenet talán megteszi), már fogalmazzuk az írásbeli felszólítást, és elkezdjük keresni a közjegyzőt.


Zárcsere holnap reggel esedékes elvileg. Mint kiderült, illetékteleneket engedtek be maguk helyett egy időre, akik bulihelyszínként használták, kulcsot is adtak nekik. Már a rendőrségen is tettünk feljelentést.

Sajnos ez már nem az első eset, valahogy mindig sikerül kifognunk a legproblémásabb albérlőket... :(


Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2018. jan. 5. 20:10
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

5-ös vagyok

Sajnos a gyakorlat tett ilyen képzetté, végigjártam ezt az utat. Igaz, én ismertem az állandó bejelentett címüket.

Két évvel ezelőtt kezdtem a 180ezres követelésem intézését, ami mára 450ezerré dagadt.

Velem nagyon rosszul jártak, mert annyiszor átvágtak, kihasználtak emberek, hogy úgy döntöttem, ezt már nem hagyom.

Arra gondoltam, hogyha soha nem is látok pénzt, de megnehezítem az életüket. Soha nem lehet bejelentett munkahelyük, örökségük, saját ingatlanuk, kocsijuk, nyugdíjuk, mert én az egyre dagadó követelésemmel ott állok felettük.

És mit tesz Isten?

Vettek egy autót, amire 2 héten belül lecsapott a végrehajtó, a közeli jövőben árverezik.

Hát így jártak velem, mert meguntam az örökös áldozat szerepet.

2018. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Gratulálok, bár mindenki ennyire kitartó lenne... A k.anyját az összes ilyen ganajnak, aki miatt a tisztességes bérlőknek vért kell izzadniuk, mire kicsit is bízik a tulaj bennük :(
2018. jan. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam nálam is leléptek. Éjjel költöztek. 90 ezer forint közüzemitartozást hagyva. Onnan tudtam meg hogy jöttek kikötni a vizet és felkerestek hogy nincs kedvem mégis kifizetni. Én meg semmit se tudtam arról hogy már ilyen nagy a baj. Kifizettem. Majd gyorsan mentem a Démász irodába érdeklődni. Kiderült már ők is indultak volna kikötni. Azt is kiizettem. 90 ezer 14 éve volt . Sose lett meg
2018. jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Okés,hogy ide írsz. De neked jogod van ingyenes jogsegélyszolgálat igénybevételéhez. Azért ott is érdeklődj!
2018. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!