Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben hibás bojler...

Albérletben hibás bojler miatt a magas villanyszámlát kinek kell rendezni?

Figyelt kérdés

Sok volt a villanyszámla, majd elromlott a lakásban az elektromos melegítő és pár konnektor. Szóltam a tulajdonosnak, hogy mi a helyzet és ő hívott egy villanyszerelőt. A villanyszerelő azt mondta, hogy valószínű, az elektromos melegítő miatt volt ilyen magas a számla, és most már jó lesz. Eltelt egy hónap de a fogyasztás nem változott. Megnéztem mindent, és arra jutottam, hogy a bojler a hibás.

Mielőtt szólok a tulajdonosnak, szeretném tudni, hogy a hibás bojler miatti magas villanyszámlát kinek kell fizetnie?



2018. febr. 21. 18:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

#2

Honnan veszed ezt a 6 kW/órát?

Hány literes a bojler?

Mert a 80 l-esek is csak 1,2-2 kW-osok.

Egyébként nem mindegy, hogy nappali áramon megy a bojler, vagy vezérelten.

Amellett, a bojler nem megy egész nap, felfűti a vizet a kívánt hőfokra és leáll.

Arra kellene rászánnod egy kis időt, hogy egyszer amikor bekapcsol, nézd meg, hogy mennyit mutat az óra és utána amikor leáll, akkor is. Ebből ki tudod számítani a fogyasztást.

Aztán használd ezt, nagyon hasznos:

[link]

2018. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jól számoltál valamit! Ha óránként 6KW lenne, akkor az havi szinten 4320KWh lenne!

De te 420 KWh-ról beszélsz havonta.


Itt azért azt is jó lenne tudni, hogy a világítás mennyit fogyaszt, illetve, hogy fürdéskor mennyire használjátok el a teljes vízmennyiséget.


A hűtő is folyamatosan fogyaszt, stb, stb.

2018. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
11 vagyok, látom közben írtál dolgokat, ezért a szövegem egy része okafogyottá vált.
2018. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy semmi nem rossz, hanem a villanyóra a hibás?
2018. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
#12 Igazad van. Annyi lenne, ha a bojler 24 órán keresztül menne. De senkinek se megy egész nap.
2018. febr. 21. 19:32
 16/41 A kérdező kommentje:
#14 Az is meglehet. Csak azért gondoltam, hogy a bojler, mert csak annál megy ennyire látványosan.
2018. febr. 21. 19:34
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Először is totál rosszul számoltál, vagy nézted az órát.

6kW-os bojler nincsen háztartásban. Ellenben a villanytűzhely 6kW körüliek.

A fogyasztásod meg nem fog változni ha belegondolsz. Az a szerelő tévesen informált.

2018. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk, én 40 liter vizet használok zuhanyzáskor. Valamikor többet de általában 40-et. A lakótársam is kb. ennyit, talán 50.
2018. febr. 21. 19:38
 19/41 anonim ***** válasza:
Az amúgy megvan, hogy könnyen lehet, hogy nincs havonta leolvasás és a legtöbb szolgáltató nem a havi fogyasztásnak megfelelően számláz, hanem valamiféle átlagolással harácsol?
2018. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul számoltam, nem tudom mi a szakszerű módja. De ahogy én néztem, az úgy volt. Az esti és a reggeli villanyóra állás közötti különbség, ahogy már korábban írtam 5-8 kW. Este csak a hűtő és a bojler megy. A hűtő alig fogyaszt valamit.
2018. febr. 21. 19:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!