Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben hibás bojler...

Albérletben hibás bojler miatt a magas villanyszámlát kinek kell rendezni?

Figyelt kérdés

Sok volt a villanyszámla, majd elromlott a lakásban az elektromos melegítő és pár konnektor. Szóltam a tulajdonosnak, hogy mi a helyzet és ő hívott egy villanyszerelőt. A villanyszerelő azt mondta, hogy valószínű, az elektromos melegítő miatt volt ilyen magas a számla, és most már jó lesz. Eltelt egy hónap de a fogyasztás nem változott. Megnéztem mindent, és arra jutottam, hogy a bojler a hibás.

Mielőtt szólok a tulajdonosnak, szeretném tudni, hogy a hibás bojler miatti magas villanyszámlát kinek kell fizetnie?



2018. febr. 21. 18:16
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Igen megvan. Tavaly költöztünk be. Év végén jött a hatalmas számla a különbözetről, majd erre az évre új átlagárat szabtak meg, ami szintén hatalmas amit erre a fogyasztásra számoltak ki.
2018. febr. 21. 19:44
 22/41 A kérdező kommentje:
tavaly novemberben
2018. febr. 21. 19:45
 23/41 anonim ***** válasza:
73%

Régen középiskolában tanultunk az energiáról... Hová mehet annyi energia a bojleren át?

1. már szeptemberben felmelegítette a fürdőszobát 500 fokra, most már a bojler mellett olvad a borotvapenge

2. belül duplaköpenyes, és a kettő között a tulaj a Duna vizét járatja, aminek melegedése sajnos ezáltal eléggé észrevehetetlen, így nem kelti fel a környezetvédők figyelmét

3. állandóan folyik a meleg víz - van ilyen, én egyszer este nem zártam el a meleg csapot, a zuhanyrózsa meg a kádban hevert, zaja nem volt, de reggelre elment a 120 literesből minden melegvíz


Már bocsánat, arra akarok kilyukadni, hogy a józan ész is korlát.

2018. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
De nagyon eltértünk a tárgytól. Köszönök szépen minden választ. Nem tudom mi a probléma, és senki se fogja tudni amíg meg nem nézi. Tippelgetni lehet, de az nem lesz biztos. Fogok szólni a tulajdonosnak, hogy csináltassa meg. Itt valami nem oké az biztos. Lehetetlen, hogy ennyi legyen a fogyasztás akármi is az oka. Engem az érdekel, hogy ennek fényében az én kötelességem fizetni a villanyszámlát, vagy a tulajdonosé?
2018. febr. 21. 19:49
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
A bérleti szerződés az irányadó. De gondolom, abba belekerült, hogy a rezsit neked kell fizetni. Bármilyen egyéb kikötés szerepel a szerződésben a rezsire vonatkozóan? Viszont ha jól értem az egyik kommentedet, nem a jelenlegi fogyasztásodat fizeted, hanem a tavalyi fogyasztás alapján kapsz egy általánydíjat. Jól értettem? Vagy minden hónapban leolvasod a mérőórát, és jelented a szolgáltatónak? Ha csak résszámlát fizetsz, akkor a valódi fogyasztásodat az elszámoló számlában fogod kiegyenlíteni. Mennyi az a villanyszámla, amit soknak találsz forintban?
2018. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, válaszolj már légy szíves, hogy mennyi az a villanyszámla, ami egy teljesen elektromosságra berendezett 2 személyes háztartásban soknak találsz?

Abból esetleg tudnánk következtetni, hogy reális e problémád, vagy sem, mielőtt a tulajjal összerúgod a port.

Fűtésre mit használtok?

2018. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
mennyi a számla?
2018. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
egyedül lakom egy 38 m2 lakásban havi 280-300 kWh-t fogyasztok - bojler, mosógép, mosogatógép, konyhai gépek, szárító, indukciós lap és minisütő, hűtő (585 liter), számítógép, időnként fűtés
2018. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Németországban lakom, itt úgy szoktak számolni, hogy 2 főre 30-40 eurós átalánydíjat szabnak ki havonta. 40 eurót fizettünk. Év végén jön a számla a különbözetről, ha kevesebbet használunk visszakapunk, ha többet, fizetni kell. Az utóbbi történt. A fogyasztás alapján 90 eurós átalánydíjat szabtak meg. Egy 2 fős háztartás éves fogyasztása kb. 2000 kW. Interneten több helyen utána néztem, és itt több embert is megkérdeztem. Mindenki azt mondta, lehetetlen, hogy ennyit fogyasztunk.
2018. febr. 21. 20:35
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
" Egy 2 fős háztartás éves fogyasztása kb. 2000 kW. "...az én 1 fős háztartásom kb 3600 kWh-t fogyaszt évente, a tiétek mennyi is?
2018. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!