Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyha bejelentem magam...

Hogyha bejelentem magam albérletbe, akkor a főbérlőm kap erről értesítést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 11:48
1 2 3 4 5
 11/44 TappancsMancs ***** válasza:
63%

Nem bonyolítjuk, csak szerintem tart a tulajtól és titokban akar lakcímbejelentést ami értelmetlen. A bérbeadóknak meg kellene szokniuk, hogy a bérlőnek joga van a lakcímbejelentéshez. Szóval szerintem mindegy hogy kap e értesítést. Alapesetben csak a tudtával történhet és köteles megadni az engedélyt amennyiben bérbe adta az ingatlant.


Ha a bérlő két tanúval alásírt ún. teljes bizonyító erejű magánokiratot mutat be mint bérleti szerződést akkor nem kérdezik meg a bérbeadót.


Válaszolhatok is a kérdésre konkrétabban ha nem volna tiszta; szerintem értesítést nem kap róla, de ezt nem tudom és szerintem mindegy is.


De idézhetünk is.


-----


1992. évi LXVI. törvény

a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról1


A lakcím és az értesítési cím bejelentése és nyilvántartása222

26. §223 (1)224 A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).


(4)232 A lakcímbejelentéshez - jogszabályban meghatározott kivétellel - a szállásadó hozzájárulása szükséges.


(5)233 A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.


27/A. §244 (1)245 A szállásadó bármely járási hivatalnál személyesen vagy az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján nyilatkozhat arról, hogy a lakcímbejelentéshez szükséges hozzájárulását olyan módon adja meg, hogy


a) a lakcímbejelentéskor a bejelentkezővel együtt személyesen jelenik meg, vagy


b) a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen járul hozzá.


(2) Ha a szállásadó nem él az (1) bekezdés szerinti nyilatkozattételi jogával, akkor a bejelentéshez szükséges, a 26. § (4) bekezdése szerinti hozzájárulást a lakcímjelentő lap aláírásával adja meg.


(3)246 Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.


27/B. §247 (1)248 A szállásadó nyilatkozhat továbbá arról, hogy a címre történő lakcímbejelentésről a bejegyzéssel egyidejűleg értesítést kér.


(2) Az értesítés a szállásadó választása szerint történhet levélben, telefax, e-mail útján vagy szöveges üzenetközvetítési szolgáltatás igénybevételével.


[link]

2018. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 TappancsMancs ***** válasza:
Hozzáfűzhető mint látszik, hogy kaphat értesítést ha kér, ha nem kér szerintem nem kap.
2018. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 Csomorkány ***** válasza:
69%
Világos, hogy tart a tulajtól, nyilván azért kérdezett, de olyan törvényes megoldás nincs, ami a tulaj tudta nélküli bejelentést eredményez, mert a tulajnak valamit alá kell írnia az ügy érdekében. Lehet ezt cifrázni, hogy éppen micsodát, de ez a lényeg.
2018. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 xswerdy ***** válasza:
a tulajnak elég aláírnia a bérleti szerződést. Alapesetben nem kap értesítést a bejelentkezésről, de mint fent valaki írta, kérhet (de nem jellemző, hogy kérne). Amúgy bármikor bemmehet lekérdezni, hogy kik laknak nála papíron, kik akik esetleg bent felejtődtek, pedig már elköltöztek.
2018. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 TappancsMancs ***** válasza:

Bocsi de pontosítható.


"de olyan törvényes megoldás nincs, ami a tulaj tudta nélküli bejelentést eredményez,"


Ott a jogszabályi idézet, (3) 246 os (alulról a harmadik bekezdés. Van rá lehetőség.

2018. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 B. Judit ***** válasza:
69%
Remélem az egyenes utat választod, bár a kérdés feltevése nem ezt sugallja. Mielőtt bárit lépsz nagyon gondold meg, mert ide tartozik még a főbérlővel való jó viszony, illetve annak lehetséges megromlása.
2018. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:
37%

Hogy lakhatsz , egyáltalán hogy jut eszedbe, hogy életvitel szerűen lakj egy lakásban ami nem a te tulajdonod, és még ráadásul a tulaj háta mögött ararod ezt hivatalossá tenni?

Vagy másról van szó?

2018. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán hogy jut eszébe a tulajnak megtiltani a lakcímbejelentést, amikor SEMMI köze hozzá! A tulajnak egy dolga van ezzel kapcsolatban: kutyakötelessége aláírni a lakcímjelentő lapot! Ha van két tanúval aláíratott bérleti szerződés, akkor nincs szükség erre az aláírásra, anélkül is bejelentkezhet a bérlő. Akár állandó lakcímre is! Ez minden bérlő törvény adta joga.
2018. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
26%

"Ha van két tanúval aláíratott bérleti szerződés, akkor nincs szükség erre az aláírásra, anélkül is bejelentkezhet a bérlő. Akár állandó lakcímre is! Ez minden bérlő törvény adta joga."


Álmodban :)) Na meg persze jogilag. De gyakorlatban nehezen megy. Marad a tulaj által aláírt - vagy nem - bejelentő lap.

2018. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Hello. Mi is probaltunk ket tanus szerzodessel bejelentkezni idiglenesre nem fogadtak el, az alairt lakcimbejelentot kertek, azt fogadtak el.

Iden tortent, nekunk amugy alairta a tulajdonos.

2018. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!