Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyha bejelentem magam...

Hogyha bejelentem magam albérletbe, akkor a főbérlőm kap erről értesítést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 11:48
1 2 3 4 5
 41/44 TappancsMancs ***** válasza:

Ha már szóba jött a kijelentkezés problémaköre is itt arra kell rákeresni, hogy:


"lakcímfiktiválási eljárás"

"Lakcím érvénytelenségének megállapítás"

"Lakcím érvénytelenségének megállapítása iránti kérelem"


A lakcímfiktiválási eljárás illetékmentes, bár jár némi ügyintézéssel.


Pár link ennek segítésére:


Lakcím érvénytelenségének megállapítása iránti kérelem

[link]


Lakcím, értesítési cím érvénytelenségének megállapítása

[link]

2018. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
57%

Írtak itt mindenféle hülyeséget.


Magyarországon kötelező lakcímbejelentés van, így a tulaj nem tagadhatja meg a bejelentést. Akit ez zavar, az ne adja ki. Nem kötelező lakást kiadni.


Ha két tanúval aláírt a bérleti szerződés, akkor már külön engedély nem kell a tulajdonostól. A két tanúval aláírt bérleti szerződéssel be kell sétálni a hivatalba és bejelnted magad. Külön értesítést nem kap a tulaj.

2018. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
A tulajt nem értesítik. Bérleti szerződéssel a kezedben be tudsz jelentkezni a tulaj jelenléte és aláírása nélkül is, csak a helyrajzi szám legyen rajta a bérleti szerződésen. Az nagyon fontos. (Saját tapasztalat. 2017 szeptemberében jelentkeztek be a bérlőim.)
2018. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyenes út az, ha megkérdezed a tulajdonost hogy engedi-e vagy sem.

Ha engedi, akkor én aláíratnám vele a bejelentő lapot, az a legtisztább és legegyszerűbb.

Ahogy előttem is írták, a szerződést sok helyen nem fogadják el, vagy kérnek hozzá helyrajzi számot is. (agyrém...)


Ha viszont nem engedi a tulaj, de neked tényleg fontos az új lakcím, akkor próbálkoznék meg azzal, hogy tartózkodási helyet létesítenék a szerződéssel. Csúnyán hangzik ez a megkerülés, de tényleg köteles vagy bejelenteni az új tartózkodási helyedet.


Nem tudom hogy lakcímet csak ilyen okmányirodákban lehet bejelenteni vagy esetleg kormányhivatalokban is. Mert ha a kormányhivatalokban is, akkor inkább oda mennék.

2018. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!