Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam egyáltalán nincs...

A lakótársam egyáltalán nincs rám tekintettel, már nagyon zavar Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindketten lányok vagyunk, egy egyetemre járunk, alapvetően nem rossz a kapcsolatunk, de mostanában már kezd nálam betelni a pohár. Egész nap otthon van, órákra kb. kétnaponta jár, akkor is csak gyakorlatra (ez alapvetően nem az én dolgom, nem is zavar, ő dolga, ha évekig húzni akarja a sulit). Egész nap a telefonba vihorászik, nem csinál semmi házimunkát, mikor estefele hazaérek, halomban áll a mosogatnivaló, felsöpörni és felmosni is én szoktam. Szóltam neki, nem igazán érdekelte. Boltba se megy, mert hideg van, esik az eső stb. De ez nekem se jó, hogy kb. mindig én veszek WC papírt és mosószert. Arról nem is beszélve, hogy ugye ő ráér 1-ig dumálni, vihorászni, mert kb. délben kel fel, de én fél hétkor kelek és nagyon áthallatszik az állandó dumálás. Próbáltam szólni már többször is (szépen, csúnyán). Múltkor itt volt a legjobb barátnője, én meg este zh-t írtam és tanultam volna, ők meg kint hangoskodtak a konyhában és mikor szóltam azt a választ kaptam, hogy nem kell ezt ennyire komolyan venni. Türelmes, toleráns embernek tartom magam, tényleg nem vagyok kötekedő, szóval nem arról van szó, hogy nincs életem és zavar, hogy ő lazább, több ismerőse van stb. , csak bosszant, hogy se pihenni, se tanulni nem tudok már és lassan takarító vagyok, mivel ha fennmarad hétvégén én meg vasárnap megyek vissza (haza szoktam menni hétvégénként) mindig takarítani kell a hétvégi mocskot. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ezt a circa 3 hónapot hogy bírhatnám ki? Vagy esetleg ha nektek is volt ilyen problémátok, ti hogy oldottátok meg? Köszönöm

2018. márc. 10. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ilyen szituban még nem voltam de

1. Ne mosogass, ne takaríts, ne vásárol es ha véletlenül tanulna nyugodtan vihorássz te is....

2. Sajnos túléled valahogy ugyan így ezt a kis időt

De a helyedben keresnék masik albit vagy albi társat. Attól függ h h van ez az albérlet dolog.

2018. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítószereket magadnak veszed és magadnál is tartod, mosogatni a saját részed mosogatod, az övét félretolod a sarokba. Ha reggel felkelsz, szépen berakod a Kossuthot és csinálod a dolgod. Ha pampog, megmondod hogy minek izgatja magát, bírja ki.
2018. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Átállnék az 5kor kelésre, reggel amúgy is jobb tanulni. A Kossuth jó ötlet, a Hajnal táj tök jó műsor.
2018. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tisztítószereket eltenném oda, ahol nem fér hozzá, még a wc papírt is a szobámban tartanám, reggelente nyomatnám a zenét vagy a tv-t hangosan, nehogy már neki jó legyen.. fu nagyon felhúztam magam.. :D
2018. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ezt a reggeli zenebömböltetést már próbáltam, elértem vele, hogy utána este ő még hangosabban nyomassa :D

Igen, ez a tisztítószer/WC papír stb. elrejtés jó ötlet :)

2018. márc. 10. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy megoldás van, ha új albérletet keres az ember.


Ismerem az érzést, helyzetet. Nekem évek óta ugyanaz a lakótársam, de pont ugyanúgy nekiáll este üvöltve telefonálni. Pont ugyanúgy beállít az aktuális csaja, dugópajtása hajnal 1-kor, pont ugyanúgy nyitva hagyja a fürdő ablakot estére, pont ugyanúgy rinyál mindenért ami neki nem tetszik mint évekkel ezelőtt.


Korábban konkrétan szobatársam volt egy srác, még kollégiumban is laktunk együtt. Ő igénytelenedett el hasonlóan, mert lett egy súlyos betegsége és műteni kellett.


Nem mosogatott, lehugyozta a WC ülőkét. Délben kelt, estig játszott, folyamatosan a billentyűzetet verte. Fejhallgatóban olyan hangosan szólt a zene, mintha hangszóróban lenne. Aztán ha szóltam persze jött az ugatás, hogy nehogy már az zavarjon engem. Vagy este ha szóltam, hogy "Nem akarsz aludni te is?" arra az volt a válasz, hogy "Majd te tanulsz helyettem, megcsinálod a leadandóm?". Mert természetesen neki hajnal 1-kor jutott eszébe hogy tanulni is kellene. Ami tartott 20 percig majd nekiállt filmet nézni és zabálni. Az evés nála azt jelentette, hogy tésztát zabált porcelán tányérból és minden falatnál hozzáverődött a villa. Ez nagyon kellemes volt hajnal 2-kor.


Egy idő után ráadásul odaszokott a csaja meg az anyja. Eleinte megbeszélve, majd később már konkrétan világ legtermészetesebb dolgaként volt kezelve, hogy beállít az anyja és ott alszik velünk egy szobában. És amellett, hogy egész nap csak pofáztak, ráadásul politikáról, olyan szinten elvakultan, hogy fájt hallgatni még horkolt is a mama, de mint az állat.


Meg volt beszélve, hogy elköltözik majd...csak éppen a majd az folyamatosan tolódott. Mindig a betegségével jött, hogy majd ha jobban lesz, majd februárban, majd félév végén, majd nyár végén...


Végül fogtam, néztem egy albérletet és elköltöztem.


Nem mondom, szarul esett, főleg hogy én találtam az albérletet, jó helyen volt, nagy szoba, korrekt tulaj (aki szintén a betegség miatt nem akarta kirakni a srácot, így azt mondta intézzük el egymás között) mégis nekem kellett új helyre menni.


Viszont találtam egy kicsi, barátságos albérletet és a nyugalom, meg a tény hogy saját kis szobám van az mindent megért.

2018. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor bömbölteti a zenét akkor miért nem kapcsolod le a villanyórát, aztán keresgélje, hogyan tud magának áramot fejlesztetni :D Nekem egy szomszédommal volt ez a tervem, de kapott valami mást és most kuss van.
2018. márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!