Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogos-e a felháborodása?...

Jogos-e a felháborodása? (hogyan legyünk tekintettel egymásra lakótárssal? )

Figyelt kérdés

Sziasztok,


a problémánk a következő.:


egy budapesti 3 szobás lakást bérlünk hárman lányok. Az egyik lánynak mostanában szokásává vált, hogy fiúkat hord fel a lakásba tök mindegy neki, hogy dolgozunk / egyetemre járunk és pihenni is szeretnénk. Ma kitalálta, hogy az egyik barátja feljönne hozzánk pár napra, ezzel csak az a baj, hogy egyikünk se lesz itthon!! Fent akarja hagyni a lakásban egyedül. Egyikünk szobája se zárható, minden közöshasználatú, de ő kijelentette, hogy ugyanannyit fizet mint mi, nincs beleszólásunk.


Mi a teendő ilyenkor?


2014. dec. 3. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ilyen az, ha másokkal együtt bérelsz lakást.
2014. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem túl rendes tőle,ha együtt laktok be kell tartani szabályokat,amit ő nem tart be.Ha nem tudtok mást tenni,mindenki vegyen az ajtajára egy zárat,és akkor kulcsra tudjátok zárni a szobátok ajtaját.Nem egetverő összeg egy zár.
2014. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

NEm, nem jogos töle, eleve nem lakhat ott olyan, aki nincs benne a szerzödésben. De még ha néha /NÉHA!!!) van is vendége, azt nem hagyhatja egyedül a lakásban.


Az az érv meg, hogy ugyanannyit fizet: ha egy plusz fö rendszeresen ott van, akkor annak a fogyasztását (Víz,áram, fütés, stb) ti IS fizetitek, pedig ez az ö költsége kellene, hogy legyen.


Mondjátok meg neki, hogy ti nem egyeztek bele, hoyg egy idegen ott legyen, ha neki ez nem tetszik, és mégis odahoz valakit, akkor szoltók a föbérlönek, és akkor vagy annyival többet kell fizetnie, vagy - ami valószínübb - kirúgják a lakásból.

2014. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha valaki felmegy pár napra az nem lakik ott.
2014. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A felhasználó válasza:
100%
Jogos.
2014. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A felhasználó válasza:
100%
Mármint a tietek, nem az övé.
2014. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően tényleg baromi zavaró tud lenni az ha az egyik lakónál 0-24-ben ott lóg valaki.


Nekem is volt olyan, hogy lakótársak hajnalig ittak, miközben én reggel melóztam, vagy csak nem tud az ember kimenni a konyhába enni, mert idegenek sürögnek-forognak, ezt valamilyen szinten el kell viselni.


Ez az egyedül-nem egyedül dolog nekem kicsit kettős. Egyrészt, megértem azokat is, akik nem szeretik ha idegenek mászkálnak a lakásban úgy hogy nincs ott senki, de valószínűleg nem az otthagyott ismerős fogja szétlopni a kócerájt 1-2 nap alatt, meg idegenek kevésbé szoktak nyúlkálni más cuccaihoz.


Sőt, velem is megesett, hogy 1 estére ismerős albérletében aludtam, ő meg elhúzott csajához, bár ezt nem tudtam előre hogy így lesz. És lakótársa szóvá is tette nekem, hogy azért ilyen ne legyen már, mert "barátnő oké, de én csak egy haver vagyok" és ne legyen egyedül a lakásukban. Én meg csak lestem, hogy még csak a szobából se mentem ki vagy valami.


De alapvetően, mivel ő is ugyanannyit fizet ezért nem hogy nincs beleszólásotok, hanem kifejezetten jogotok van ezt valamilyen szinten megbeszélni, és korlátozni.

2014. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezzel pl nekem személy szerint annyi a bajom, hogy én nagyon is tekintettel vagyok rájuk és mivel tudom ha az egyikük megy reggel dolgozni/suliba akkor egyértelmű, hogy mondjuk 22kor leteszem a skype-ot, lejjebb halkitom a TV-t, megszáritom előbb a hajam, ilyesmi mert tudom, hogy zavarja őket... ez nála pedig már nem az első eset. De végülis lesz@rhatom én is.
2014. dec. 5. 22:24
 9/9 anonim válasza:

Ez most felidegesített... :D

Az a baj az ilyen hü..e emberekkel akik nincsenek tekintettel a másikra h ha szóltok akkor meg ti vagytok a csúnya nénik. A lakótársi viszony meg megmarad ugye és nap mint nap találkozol vele hiába nem akarnál.


Én kolis vagyok már jó pár éve, kicsit másabb de azért ha olyan van ami nagyon zavar akkor azt tedd szóvá de egyéb dolgokat inkább ne. Ez pont nem azaz eset amit szó nélkül kell hagyni! Mi alapon jelent ki dolgokat a ri..nc? Fogjatok össze és világosítsátok fel a királylányt h nem otthon van ahol körbenyalják.

2014. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!