Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a lakás hibás volt már...

Ha a lakás hibás volt már akkor is amikor átadta a tulaj, akkor azt nekem kell kiköltözéskor javíttatni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan apróbb hibák a szobában, amiket nem én okoztam, hanem véletően már a beköltözéskor megvoltak. Viszont mivel nem néztem meg mi va szekrény mögött, az asztal alatt, ezért később derült ki.


Pl. kopott a parketta egy kicsit, de szemmel nem látható helyen; illetve agyonnyomott bogár nyoma a falon, amit nem vettem észre amikor átvettem a lakást.


Ilyenkor visszamenőleg a festést, új parkettát is nekem kell fizetnem?

Vagy van ilyenre valami kikötés, hogy rendeltetésszerűen használtam a lakást és így nem róható fel nekem?


A szerződésben az áll, hogy hibátlan állapotban vettem át.



2018. márc. 22. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az áll ott, hogy hibátlan állapotban volt, akkor kiköltözéskor kérheti a tulaj, hogy javíttasd ki.


Azt meg hogy tudnád bizonyítani, hogy rendeltetésszerüen használtad a lakást vagy sem?!?!?

2018. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Ugyan , ez semmi . A parketta bírja , a falnál meg a penész akkor lenne gond ha gőz lenne és soha nem szellőztetnél .
2018. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ő honnan tudná bizonyítani, hogy én okoztam?

Főleg, hogy ilyen szemmel alig észrevehető nüanszokról van csak szó.

A bérleti díjat is mindig rendben fizettem. Volt karbantartó is a lakásban szerelni, ha akarta volna, ő is láthatta volna és szólhatott volna, hogy csináljam meg.


Vagy akár ő is okozhatta, nem tudom. Nem voltam otthon amikor jött. Viszont a levelezés megvan róla, hogy jönni fog ezt-azt csinálni.

2018. márc. 22. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek olyan apró hibák, amikkel nem szoktak szórakozni. Minden a szerződéstől és a tulajtól függ, de maximum azt mondhatja, hogy egy tisztasági festést levon a kaucióból, mert lelaktad egy kicsit.


A lakás átvételkor kell jegyzőkönyveztetni a hibákat.


Pl.: Ha autót béresz és van egy karcolás a kocsin, amiről a tulaj nem tud és te nem veszed észre, ezért átvételkor nem írjátok bele az állapot felmérésbe, akkor te leszel érte felelős, amikor vissza viszed az autót azzal a karcolással.


Azt nem tudod bizonyítani, hogy már előtte is ilyen volt, mert a mindketőtök által átnézett és elfogadott állapot felmérés mást mond.


"A szerződésben az áll, hogy hibátlan állapotban vettem át."


Ebben az esetben sem tudod bizonyítani, hogy "az az összenyomott bogár már 2 éve ott van", mert a szerződés, amit mindketten elfogadtatok mást ír.

2018. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez most megint egy olyan kérdés, amikor olyanon okoskodunk, ami nem történt meg és lehet, hogy meg sem fog történni.

Ez a tipikus "Mi lenne, ha ..."


Ám ha te egy frissen csiszolt, lakkozott, kifestett lakást vettél át és pár hónap alatt kopott lett a parketta, plusz bogarak vannak a falra kenődve, akkor abban te vagy a ludas és felelsz a kaucióddal a javításokért.


Viszont ha 5 éve lakod, akkor nem várható el, hogy olyan legyen mint beköltözéskor.

2018. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4# Vagyok.


"kopott a parketta egy kicsit, de szemmel nem látható helyen; illetve agyonnyomott bogár nyoma a falon, amit nem vettem észre amikor átvettem a lakást. "


Amúgy ilyenkért ki szolna? :) Komolyan ...

2018. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!