Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tud "nyerészkedni" a...

Hogy tud "nyerészkedni" a tulaj azon, hogy az óraállás alapján fizetek neki?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy olyan hozzászólást, hogy azért fizettet így a tulaj, mert ezzel akar nyerészkedni. De ha egyszer a gáz/villany/vízóra annyin áll, amennyin, azt a szolgáltató is ugyanannyinak látja. Nem? Akkor nekem az ő átalánydíjas fizetéséhez semmi közöm...ezen nem tud "nyerészkedni". Nem?
2018. ápr. 4. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

#8

6-os vagyok

Amit a 6-os kommentemben írtam, az arra volt válasz, hogy miért a tulaj kapja vissza a különbözetet, ha a bérlő kevesebbet fogyaszt. Evidens, hogy azért, mert a tulaj fizette a különbözetet.

Azt értsd meg végre, hogy a bérlő, az óraállás alapján fizet a tulajnak, ha az több mint az átalány, ahhoz a bérlőnek semmi köze, mert ő rendezve van.

Ha a tulaj - akinek a nevén az óra van - a kevesebb átalányt fizeti, az év végi leolvasás után az az ő tartozása és rajta hajtják be.

Nem tudom mi ezen a bonyolult, de főleg nem tudom, hogy mi ebben a tulaj részéről a "nyerészkedés", mivel a lakójával még az alapdíjakat sem fizetteti meg, (csak a tényleges fogyasztását) így azt is neki kell rendeznie.

Nem tudom ezt másképp elmagyarázni, ha eddig nem értetted meg, ezután sem fogod, ezért én feladom!

2018. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem értem hogyan hajtaná be a következő lakón. Egyrészt ha marad az előző évi lakó, akkor patt helyzet, másrészt ha én új lakó vagyok valahol, akkor rögzítjük a mérő állásokat a beköltözéskor és ez alapján fizetek a továbbiakban. Már hogy a fenébe nyomná le a torkomon az előző éves elszámoló számla többletét?

Szerintem csak a nagyon naiv, nagyon buta bérlőket lehet ezzel megvezetni, akik majd megtanulják a saját kárukon, hogy ilyen nem létezik.


Ezen sehogy nem lehet nyerészkedni. Ha te bérlőként mérőállás alapján fizetsz és ez rögzítve is van valahol hónapról hónapra, akkor utána tótágast is állhat, semmi közöd ahhoz, hogy ő az átalány alapján az éves elszámolásban pozitív, vagy negatív számlát kap.

2018. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jól gondoltam. Nálunk fizetem az alapdíjat is, a közösköltséget, vizet, villanyt, gázt, lakbért. Mindig mindketten felírjuk.
2018. ápr. 5. 15:08
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kérdésemnél is ezt hozták fel, hogy nyerészkednek rajtam...

Beköltözéskor órákat olvastunk. Minden benne a szerződésben. A konkrét fogyasztást fizetem.

2018. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is így volt, a konkrét fogyasztást fizettük + alapdíjakat.

Minden hónapban megnéztük az óraállásokat, a havi alapdíjat hozzáadtuk. Ezen senki nem veszített, senki nem nyert.

2018. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!