Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőt megilleti-e a...

Az albérlőt megilleti-e a rezsicsökkentés, és azt a főbérlő hogyan számolja ki? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az általam albérlőként használt lakásban külön vízóra, gázóra és villanyóra van felszerelve. A számlákat egyetlen alkalommal sem láttam még, főbérlő minden hónap elsején leolvassa az óraállásokat, majd közli velem, mennyit kell fizessek egy-egy felhasználásért. A gázfelhasználásra úgy tudom, minden fogyasztási helyre az állam jóváírt 12.000 Ft-ot. Ebből én semmit nem kaptam, a főbérlő meg sem említette, nekem a teljes fogyasztást ki kellett fizetnem. Március hónapra konkrétan 16.000,- Ft-ot, úgy, hogy ez egy 1 szobás lakás, csak a szobában van fűtési lehetőség, és még a gáztűzhely fogyaszt, amin főzök. Véleményetek szerint a tulajdonos megkapta az általam bérelt lakás után az állami 12e Ft jóváírást? Az nem járna nekem vissza? És a többi fogyasztásra a rezsicsökkentés, azt például ő hogyan számolja ki, vagy adja nekem vissza? Kérhetem tőle? Segítő válaszotokat előre is köszönöm.

2018. máj. 9. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Én eddig az egyik lakásomra csak távhő számlát kaptam, igaz, 12000,-ft le volt vonva a számlából. Gázra többi ingatlanra még nem kaptam.

Többi (pl. villany/víz) fogyasztásra nem volt ilyen jóváírás, csak gázra illetve távfűtésre.

Én attól tenném függővé, hogy milyen áron bérlem/adom bérbe a lakást, ha piaci áron, akkor odaadnám a 12,000-et, de az én egyik albérlőm nagyon kedvezményesen lakik, és szállodában képzeli magát, havonta hívogat minden csip-csup problémájával, na ő biztos nem fogja megkapni

2018. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A fizetendő számla már a csökkentett összegről szól. De eddig még minden főbérlő ideadta a számlát, és átvételi elismervényt adott a kifizetett összegről. Erre szükség is van, meft ha nincs elismervény, utólag mondhatja, hogy nem fizettél rezsit.
2018. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem távhős lakásban lakok, hanem gázkonvektorral felszerelt lakásban. A főbérlőmet nem hívogatom semmiféle ügyekben, akkor megyek hozzá, ha teljesítenem kell a fizetési kötelezettségemet, tehát minden hó 3. vagy 4. napján. Ekkor fizetem meg a bérleti díjat + a mérőórák által mutatott fogyasztást. Azt, hogy ő hogyan és milyen értékkel számolja ki a fogyasztásom díját, azt nem tudom, de számlát még nekem nem mutatott meg.
2018. máj. 9. 18:57
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Számla nélkül fizetni eléggé buta dolog.
2018. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos az utolsónak igaza van .Buta dolog bemondásra fizetni. Akármoilyen kellemetlen ezt meg kellene vele beszélbed.

A kérdésre válaszolok. Azt illeti meg a 12 ezres jóváírás aki a lakásban lakik és fizeti a rezsit.

Én is kiadom a lakásomat és meg se fordult a fejemben, hogy az engem illet.

Én is lakok valahol és itt én is megkaptam a 12 ezres jóváírást.

Tehát a tulajt az illeti meg ahol lakik.

2018. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, a főbérlővel egyébként jó nexusban vagyunk, de én nem merem, vagy nem tudom elkérni a befizetési csekket. Az általam fizetett összegről átvételi elismervényt ad. Csak én azt nem tudom, hogy a csekken szereplő összeget teljesítem-e, vagy az általa kiszámolt összeget. Ebben az ügyben bátortalan vagyok, mert nem szeretném, ha izgágának tartana, esetleg a reklamálásom miatt felmondaná a bérletet.
2018. máj. 9. 19:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de te nagyon buta és naív ember vagy.

Téged ott vezetnek meg, ahol csak tudnak.

Komolyan gondolod, hogy a konfliktus elkerülése végett inkább fizetsz havonta több pénz a kelleténél? Hát lelked rajta, a te bajod.

Viszont. Jó nexusnak nem nevezném a ti viszonyotokat. Akkor lenne jó a viszony, ha a főbérlőd tisztességesen bemutatná a számlákat, ahogy azt kell(ene).

Volt már dolgom egy pár főbérlővel életem során, mindenkivel jó volt a kapcsolatom, mert tisztán, nyílt lapokkal játszottunk.

Aki (érthető okokból) nem akarta kiadni a kezéből a csekket, az bemutatta. Volt aki azért mert kértem, de volt akitől kérni sem kellett.

Olyan is volt, aki hozta a csekket, hogy fizessem be és a szelvényt visszakérte.

Nem tudom mennyit fűtöttél, milyen a lakás hőszigetelése, de nekem konkrétan a 12.000 úgy jött, hogy az egyik hónapban 0-ás csekkem volt és a következőből is még vontak.

Ismerősöm albérletben lakik, tőle az adott hónapban kevesebb pénzt kértek a csökkentés miatt.

Szerintem a legtisztább, ha szépen elé állsz és megkéred mutassa meg a számlákat.

Ha ellenkezik, vagy visszakérdez, akkor tuti hogy simliskedik. Ebben az esetben pedig jobb dobbantani onnan, hogy ne pumpoljon tovább.

2018. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bemondásra ne fizess! Nálunk ez úgy működik, hogy a tulaj jön és mutatja az eredeti számlákat és átvételi elismervényt ír. Én pedig természetesen megmutatom az órákat és a lakást, ha érdekli. Ne bízz meg ennyire benne, és nehogy már ne merd elkérni azokat a számlákat, amiket te fizetsz!! A jó kapcsolat a kölcsönös tiszteleten és korrektségen alapul, nem az egyik fél mamlaszságán.
2018. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bérbeadóként mondom: ez a 12.000 ft a fogyasztónak jár. A fogyasztó itt a bérlő. A számlán egyértelműen rajta van a 12.000 ft csökkenés a "támogatás" sorban. Kérd, hogy a bemutatott számla alapján fizess. (Az én bérlőim most nagyon jól jártak: távhős lakásban laknak és a jelek szerint a távhős-számlán és a gázszámlán is(!) jóváírták nekik a 12ezer forintot. Ezek szerint ők kétszer is megkapják). Én is kegkapom arra a lakásra, ahol lakok. Ez így fair.
2018. máj. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bérlő vagyok, és mi megkaptuk.
2018. máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!