Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Visszajár-e a kaució?

Visszajár-e a kaució?

Figyelt kérdés
Amennyiben az albérleti szerződésemben foglalt határidők betartásával felmondom az albérletem, semmi kárt nem okoztam, minden megállapodásunkat betartottam, közüzemi számlákat határidőben fizettem, az általam adott 2 havi kaució visszajár-e?

2018. máj. 24. 11:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen tájékoztatok mindenkit a fejleményekről.
2018. máj. 24. 15:11
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne tudnád lelakni a következő hónapot, ha a tulaj is benne van???

Júniusra nem fizetsz, ennyi összeg és a fennmaradó rezsi máris lejön a kaucióból!

2018. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd küldjön neki fizetési meghagyást. Ne hagyd magad. A kaució visszajár. Arra ügyelj, hogy a lakás visszaadásáról írás (és fotók, jegyzőkönyv 2 tanúval) készüljön, nehogy utólag még neki legyenek követelései. Sok sikert!
2018. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Szia!


A letett pénz kaucióként visszajár!!!

Én nem egy albérletben laktam, vagy lelaktam, vagy visszakaptam. Egyszer volt,hogy mi is összeszólalkoztunk a főbérlővel, ránk akart verni egy elég nagy összegű fűtés számlát, ami nem a mi sarunk volt. Ebben az esetben kénytelenek voltunk mi is fenyegetőzni, mivel "feketén" lett kiadva, mondtuk, hogy bejelentjük a NAV-nál. Onnantól kezdve nem kellett a fűtés számlát kifizetnünk.

Ha nem ügyvéd jelenlétében írtatok szerződést, le sem voltál jelentve, akkor nyugodtan dobd fel neki a labdát... Szerintem sokszor a tulaj is szemét.

2018. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Üdvözlök Mindenkit!

A teljesen egyöntetű és azonos kommentálású válaszaitokon felbuzdulva és megerősítve magamat, felkerestem a cégem jogtanácsosát - aki magánügyvédként is dolgozik -, és ő ügyvédi felszólító levelet írt a főbérlőmnek, melyben kilátásba helyezte további jogi lépések megtételét, ha és amennyiben nem teljesíti a szerződésünkben foglaltakat. Gondolom jövő héten kapja kézhez. Kíváncsian, kissé félve várom a fejleményeket.

2018. máj. 26. 17:45
 16/17 kovpet ***** válasza:

Nyilván tudja, hogy vissza kellene fizetnie, csak már rég eltapsolta és nincs annyi pénze, ezért okoskodik.

Az egyik hót lakd le, a másikra meg FMH.

2018. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Örömmel tájékoztatlak, hogy az ügyvédi levél hatásos volt. Tegnap voltam főbérlőnél rendezni az utolsó havi dolgokat. Következő a helyzet:

Június havi bérletet lelakhatom.

A 12.000,- Ft állami rezsijóváírás részemre történő visszatérítését elismeri.

Június havi rezsiköltséget nem kell megfizetnem.

A két havi kaucióból így fennmaradó összeget visszafizeti részemre.

Több helyütt olvastam már kommentekben, hogy ez egy halott oldal. Hát nem az, mint eme eklatáns példa is mutatja. Válaszaitok jelen esetben valódi, kézzel fogható segítséget nyújtottak és jelentettek nekem. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, igazán hálás vagyok a válaszokért és az azokban kifejezett biztatásért.

2018. jún. 5. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!