Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nyugdíjast vagy tartós beteget...

Nyugdíjast vagy tartós beteget ki lehet rakni egy albérletből, ha rendesen fizet, nincs szerződésszegés?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Van szerződésed?
2018. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Van szerződésetek? Mennyi felmondási idő szerepel benne? Határozott idejű, határozatlan? Info hiányába senki nem tud okosat írni.
2018. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre kötött szerződésem van, havi bérleti díjjal. Tudom az ide vágó törvényt már megkerestem, tudom, mennyi a rendes felmondási idő. Csak azért kérdeztem ezt, hogy ha csak nem sikerül meggyőzni, hogy mondjon fel, addig legyen valami plusz biztosítékom esetleg, ameddig nem találok.
2018. jún. 12. 21:44
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szerződésszegés, nem rakhat ki egyik napról a másikra. Mondd meg neki, hogy bepereled, ha nem ad X nap felmondási időt.
2018. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Hogyan rak ki? Fog és kirak a ház elé? Azonnal ki kell hívni a rendőrséget és ha jönnek, akkor mutatni a szerződés másolatát. Majd a tulajdonosnak meg a felmondást, amit átvettél, vagy azt, hogy elküldte, de nem vetted át. Na ez a „jogi procedúra”, nem az, hogy kapsz egy papírt a felmondásról, hogy x időponttól felmond és a lakást +5 nap alatt kell eredeti állapotban átadni.

Nem értem a bérbeadódat, mert ez egy sima ügylet, felmond, mert joga van hozzá, majd te kiköltözöl. Ennyi, Ha meg kavarja a kakit, hogy nem mond fel, akkor csak probléma van abból – neki.

Sem a nyugdíjasság, sem a tartós betegség ezen nem változtat.

2018. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én se értem, hogy mi a jó ebben neki, most a rendőrök azt mondták, hogy ha szóban közölte, akkor oké. Van X napom, ha addig nem megyek el, akkor ők kitesznek a cuccaimmal együtt, a szerződés nem érdekli őket, mert a törvény az állításuk szerint máshogy működik...
2018. jún. 14. 18:13
 17/19 anonim ***** válasza:
39%

Azert arrol is meselhetnel hogy milyen elozmenyei vannak hogy ilyen a viszony koztet es a tulaj kozott.


Amugy meg nem ertem minek akarsz ugyet csinalni ebbol... A gyakorira valo irogatas helyett en gozerovel keresnék alberletet,négy nap alatt szerintem lehetseges talalni.En korabban sosem keresgettem sokaig alberletet,ami megfelelt az elsok kozott,bekoltoztem.

2018. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, amit a zsaruk mondtak...

Ha a szerződésben van felmondási idő, akkor nem tehet így ki...

2018. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Egyszerű, amíg bent vagy, addig a birtok jog téged illet. Ha ő bejön, és ezt megsérti, a rendőrség elviszi, hogyha kihívod.

Ha nem fizetnél 6 hónapig, akkor is marha nehezen tudna kirakni.

2018. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!