Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Alberlet vagy sajat lakas/haz?

Alberlet vagy sajat lakas/haz?

Figyelt kérdés

En alapbol ugy voltam vele hogy parommal elmegyunk alberletbe, majd szedunk ossze onerot x ev alatt es veszunk egy hazat/ epitkezunk. Viszont egy masik kerdesnel lattam valaszokat amik elbizonytalanitottak: hogy mire kifizetnem a hitelt, lehet mar fele annyit se er az ingatlan, alberlettel nem vagyok helyhez kotve, konnyebb tovabb allni... Szoval hogy az albinak van sok elonye.Mi nem szeretnenk gyereket, allatokat majd, de azt is csak akkor mikor mar nem nagyon jarunk ide oda hogy ne legyen ebbol kellemetlenseg se nekunk se a macskanak , kutyanak.

Ilyen tervekkel mi lenne a legjobb dontes?


2018. szept. 4. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Na és az jobb, hogy másnak fizeted az albérleti díjat, miközben neked nem lesz semmid? Szerinted hány ember fizetteti ki albérleti díjként a saját törlesztőjét? :D Rengeteg.

Persze nyugodtan legyél mobilis, csak nem lesz semmid.


A ház értéke tényleg mehet fel vagy le, azonban fele annyit... hát azt kétlem. Pl.: Most simán pár milliót ugrottak a házak árai.


A mobilitás is addig oké, amíg van értelme költözködni. Ti miért szeretnétek?

Talán nem sikerül a végzettségetekkel normális, megbízható állást találni?

Annyira fontos, hogy 5 év múlva hirtelen költözni kell 200km-t?

Azonban ez is kivédhető. Maradj nagyvárosban. Ott úgyis mindig lesz munka.


Persze az egész rajtatok áll. Én soha nem fizetnék másnak albérleti díjat. Engem nem fognak leakasztani és nem fogom másnak kifizetni a házát.

Inkább felveszem a hitelt, úgyis tudom magamról, hogy ha valamilyen hihetetlen ok miatt elbocsájtanak a jelenlegi munkahelyemről, kb. 2 héten belül találok egy hasonlót.(Jövedelemben is)


Ha pedig nagyon költözni kell, akkor kiadom a jelenlegi lakásomat és elmegyek.

2018. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Vegyetek egy lakást, vagy házat befektetésnek, és ti éljetek albérletben. Ismerősöm is így csinálja, vett a belvárosban egy kisebb, de jó ingatlant, kiadta irodának, ő maga pedig bérel egy lakást, a bevételből még marad is valamennyije. Megvan a biztos háttér is, jövedelmez is, és ott laktok, ahol akartok.
2018. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

A 2 es válaszát nem tartom jó ötletnek .Nem másnak veszek lakást,én meg alalbizzak,hol itt,hol ott.

Az albiban kiszolgáltatott vagyok a tulajnak.

Kiadom a lakásom 100 e ért.Meg én is ennyit fizetek,vagy egy kevéssel kevesebbet.Ebből nem nagy megtakaritás jön össze.

Aztán költeni kell a saját házamra,vagy lakásra is ,mert közben azt is lelakják.

Nagyon jó 50-60 éves körüli házakat lehet venni,a hozzá tartozó kertel,telekkel.Na itt már lehet olyat,amiről írtál. Ha egy 6-7 millióért vett ház (ez nem Pesten van,vagy egy város jól frekventált részén erre rákőltesz kb 8 millkát,akkor ez már olyan,mint egy új épitésü.Beleértve belső új konyhafelszerelést,fűrdőszobát,mosógépet is.Ezek mellesleg A kategóriásak is .

Lakást úgy lehet kiadni,ha van máshol másik,ahol lakom .

Valóban vannak olyanok,akik megvesznek 1 házat,lakást,azt felújitattják,majd jó áron eladják.Ez nagyobb hasznot hoz 1-2 év alatt,mint a banki kamat.

A mennyiben hitelt kell felvenni,annak havi törlesztése kb annyi,mint egy albi kifizetése.Ez egyszer csak lejár,amíg az albi fizetésével másokat gazdagitasz .

2018. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nincs legjobb dontes.

Akinek allandoan viszket a hatsoja es nem bir par honap/evnel tobbet egy helyben maradni, az dobja ki a penzet alberletre.

Max ugy erdemes hogy allami lakast berelsz, ott nem szivatnak annyit, vagy a munkahelyeden kapsz lakast/alberletpenzt.

Meg ha hitelt fizetsz is, es csökken a haz ara, akkor is egy nap a tied lesz, es nem kell félned hogy eladjak a lakast a fejed felul. Oda fursz lukat ahova akarsz, es nem varsz a tulajra hogy kicserelje a csopogo csapot.

2018. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban örülnék egy saját háznak.


Építőiparban dolgozom, simán tudnék hozzá intézni ingyen-olcsón anyagot, munkaerőt. És nem az lenne, hogy egy szaros, lepukkant lakásban lakom, ahol még egy szöget sem verhetek a falba, hanem kedvemre alakíthatom.

2018. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!