Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért alkudozik az albérlő és...

Miért alkudozik az albérlő és gondolja azt, hogy szívességet tesz azzal, hogy beköltözik?

Figyelt kérdés
Feltettem egy hirdetést a kiadó lakásomról, erre nyolcból hat jelentkező egyből kezdi, hogy ő x ezerrel kevesebbért kiveszi. Amikor megmondom, hogy nincs üzlet még nekik áll feljebb, hogy én hogy gondolom ezt az árat, az utolsó bőrt is lehúzom az emberekről, holott teljesen piaci áron hirdetem a lakást, ami mellesleg nem egy lelakott putri, igencsak közel a belvároshoz. Kb. a nyolcadik jelentkező teljesen normális volt, alá is írja a szerződést, de a többinek a magatartását nem tudom hova tenni. Miért gondolják, hogy nekik JÁR az olcsó albérlet? A kedvencem, mikor arra hivatkozott a kedves anyuka, hogy neki nevelni is kell a gyerekét valamiből, meg ő ugyan miért tenne le két havi kauciót és gyerekkel hadd élvezzen elsőbbséget. Elnézést, ha hosszú lett, de nagyon besokalltam ezektől.
2018. szept. 22. 21:57
1 2
 11/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

Miért ne lehetne alkudozni?

Figyelj, te 120-ért kínálod, nekem ez 100-at ér. Vagy, ha adsz még valami pluszt, akkor adok érte 110-et.

Gondold át. Igen? Oké, szerződjünk. Nem? Oké, csácsumicsőtészta. Teljesen rendben van.

Az ócsárolás más tészta, az olyat el kell küldeni a román k..va anyjába.

2018. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban van az a jelenség - a bérbeadó ócsárolása - amivel te itt találkoztál. Sokan úgy gondolják, hogy lakhatás alapvető emberi jog (ami igaz is), és ha neki önerőből nem sikerült saját lakásra szert tennie, azt akkor a másik ember kell biztosítsa számára, akinek van kiadó lakása. És mivel a lakhatás alapvető emberi jog, ezért a bérbeadónak "kötelessége" azt olcsón vagy engyen biztosítani - gondolják ezt sokan. És ha a bérbeadó piaci áron kínálja a lakast, akkor felháborodnak, és szidják a bérbeadót. Mert hogy nekik joguk van olcsón lakást bérelni, és a bérbeadó ezt megakadályozza. És mindegy, hogy mekkora az a piaci ár: a budapesti bérlők a budapesti árak miatt sírnak, a miskolciak a miskolci árak miatt, a békéscsabaiak a békéscsabai árak miatt. De az igényekből persze, lejjebb nem adnának: mindenki a belvárosban akar lakni, a lakás legyen új vagy felújított, gépesített, a legújabb bútorokkal, stb. Nem kell azokkal a bérlőjelöltekkel szóba állni, akik a bèrbeadókat ócsárolják. Ők a bérbeadókat ellenségnek tekintik, velük hosszú távon nem lehet úgysem együtt működni. Az alku más tészta: a piacon most nagyobb a kereslet, mint a kínálat. Lehet az alkudni próbálókkal normális hangnemben közölni, hogy köszönöd szépen, de az ajánlatát nem fogadod el, mert 2-3 napon belül tudsz találni bérlőt, aki kifizeti a piaci árat. Ennyi. Viszont az olyan anyuka, aki a gyerekére hivatkozva kiváltságokat kér már az elején, nekem nagyon ellenszenves. Az ilyen anyukától minél hamarabb szabadulni kell, mert később is csak gondok lesznek vele. Most kauciót nem tud fizetni a gyerek miatt, később bérleri díjjal marad el vagy rezsivel, és mindezt a gyerekre hivatkozva...
2018. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

És miért gondolja a tulajdonos, hogy szivességet tesz az albérlőnek, hogy beköltözhet?

Az albérlő kifizeti a jogot, hogy ott élhet, nem bekuncsorogja magát, de mindenki szereti megbeszélni az árat, mielőtt megvesz valamit. Főleg, hogy biztos vagyok benne, hogy van jobb választási lehetőség ár-érték arányban, ugyanis mindig mindenben van jobb!

Ha meg ennyire zavar valakit hogy alkudoznak, akkor a hírdetésben tüntesse fel, hogy az ár fix.

Miért van ez? mert nagyon sokan, alapból kicsit túlértékelve adja fel a hírdetést, mert "majd úgyis alkudnak rajta" és ezt sokan tudják az albérlők köztül is, ezért olyan emberek is megpróbálnak lebeszélni az árból, akik egyébként utálnak alkudozni.

2018. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen kiakadni, az emberek alkudoznak, mindenki szeretne "jó" üzletet kötni. Kicsit alacsony az ingerküszöböd. Én is most költöztem el éppen sajátba albérletből és eladtam előtte minden holmim. Volt egy tök jó szőnyeg amit 10ezerért vettem és 2-ért adtam el. Idejöttek, körbejárták, hümmögtek, majd megkérdezték, hogy 1.800-ért odaadom-e. :)))) Ez ilyen. Van aki 20 forint alkudozásért megb..zná az anyját is. Anyósom ugyanez. Ő használtan vett ülőgarnitúrát jófogásról ami 55ért volt meghirdetve, ő meg lealkudta 53.500-ra. Van akinek ez mentális kielégülést okoz. Miért ne lenne ez így az albérlettel is? Pláne ha tényleg szeretné is, mert jó helyen van, jó állapotban, csak épp pénze nincs rá. Meg lehet próbálni alkudni, nincs ebben semmi, csak Te reagálod túl véleményem szerint.
2018. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!