Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm hazudott, nincs...

A főbérlőm hazudott, nincs bejelentve az albérlet, nem adózik utána. Feljelenthetem ezért?

Figyelt kérdés

Nekem fontos lenne a bejelentés, mert a munkahelyem csak úgy ad támogatást lakhatásra.

Szegeden dolgozok, de egyébként Pécsen laktam a szüleimmel, így ez sem opció, hogy oda visszaköltözzek.


2018. nov. 28. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Felnyomhatod a NAV-nál, de attól még nem lesz számlád a lakbérről.


Inkább fenyegesd meg, hogy vagy hoz számlát, vagy felnyomod...vagy X összeggel olcsóbban adja ki a lakást, így nem kell a céges segély.

2018. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelented, akkor attól még nem leszel hivatalosan bejelentve, viszont nem lesz többé lakásod sem, mert a tulajdonos egyböl kirúg.
2018. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Kezdj el sürgősen számlaképes albit keresni, mert ezen a helyen nem nagy jövőt jósolok neked! Innen tuti, hogy menned kell ha feljelented, még akkor is, ha holnap bejelentkezik adóalanynak.
2018. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

"nem adózik utána"


Kérdező! Ez nem a te napod. Ugyanis csak majd utólag kell adóznia.

2018. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha engem fenyegetne az -amúgy nem létező- albérlőm a NAV-val, akkor a tudomására hoznám, hogy a jelenlegi bérleti díja az a "számla nélküli összeg". Természetesen semmi akadálya a bejelentésnek, de akkor ennyivel meg kell emelnie a lakbéredet.


Amúgy megszűnőben az adómentes lakbértámogatás is.

Úgy is kellesz majd a munkaadódnak, ha adóznia is kell majd a a lakbéred után is??

[link]

2018. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, mindenképp új lakást fogok keresni,az egy hónap kiköltözési idő alatt remélem találok.

Utolsó: lassan fél éves sztori, akkor szerződtünk.

2018. nov. 28. 15:24
 7/14 A kérdező kommentje:

Az előző válaszom a 4esnek szólt.


"kedves" 5ös, tudok róla, hogy meg fog szűnni. De ezt utólag kapjuk félévente. Úgy érzem, ami jár, kihasználhatom ameddig lehet.

A szerződésírás ELŐTT pedig rákérdeztem erre, azt mondta teljesen törvényes, adozik utána, be van jelentve.

2018. nov. 28. 15:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván ennek tudatában adta meg anno azt a bérleti díjat...
2018. nov. 28. 15:39
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Én mondjuk nem értem a problémát.

A tulajnak nem kell ÁFÁ-s számlát produkálnia a céged felé, elég a bérleti szerződésetek, amin rajta van, hogy havonta milyen összeget és milyen számlaszámra utaljon a céged.

Aztán hogy a bérbeadó adózik utána vagy sem, az már a továbbiakban az ő gondja.

Legalábbis nálunk így van.

[link]

2018. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

9-hez még:

"Azoknak az egyéni vállalkozónak nem minősülő magánszemély bérbeadóknak, aki e bérbeadási tevékenységükre nem választották az áfa-kötelezettséget, a bérleti díjról nem kell számlát kiállítaniuk, így esetükben a fenti adatok egyéb számviteli bizonylattal, így például a bérleti díj átadás-átvételéről felvett jegyzőkönyvvel, és/vagy annak banki átutalását alátámasztó bankbizonylattal igazolható."

[link]

2018. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!