Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm hazudott, nincs...

A főbérlőm hazudott, nincs bejelentve az albérlet, nem adózik utána. Feljelenthetem ezért?

Figyelt kérdés

Nekem fontos lenne a bejelentés, mert a munkahelyem csak úgy ad támogatást lakhatásra.

Szegeden dolgozok, de egyébként Pécsen laktam a szüleimmel, így ez sem opció, hogy oda visszaköltözzek.


2018. nov. 28. 13:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt már egyszer egy régebbi ilyen jellegű kérdésnél leírtam, hogy nem köteles áfás számlát adni a bérbeadó, de gyakorlatilag lenullázták a válaszomat...
2018. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt a céged a ludas, semmi köze egyikőtöknek sem a tulaj adóügyeihez
2018. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 kovpet ***** válasza:
100%

# 11: Nem csak ÁFÁ-sat, semmilyet nem kötelező adnia. Adóznia persze kötelező, de ez nem függ a számlától.


A "nincs bejelentve az albérlet" sem világos. Hova be? Adózni utólag kell, nem kell előre bejelenteni, hogy adózni fogok.

2018. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Hova kell legyél "bejelentve"? Úgy érted, be akarsz jelentkezni az albérletbe, hogy rajta legyen a cím a lakcímkártyádon? Lakás bérbeadásakor nem kötelező számlát adni. És nem is minden bérbeadó tud szàmlát adni. Csak az a bérbeadó tud számlát adni, aki a bérbeadási tevékenységre kért adószámot a nav-tól. Akinek nincs adószáma, számlát nem adhat. Lakást bérbeadni lehet adószám nélkül is. Ebben az esetben egy számviteli bizonylatot a bérleti díjról kell adjon (és csak azt tud adni) a bérbeadó a bérleti díjról, számlát nem. De ezt akár wordben is megírhatja a bérbeadó, csupán megvannak a maga formai követelményei, mit kell tartalmazzon: bérbeadó neve, címe, adóazonosító jele (ez az, ami mindenkinek van, neked is), bérlő neve, címe, összeg,összeg jogcíme, dátum, aláírás. Szóval attól, hogy a bérbeadód nem számlaképes, nem jelenti azt, hogy nem adózik. Csak azt jelenti, hogy nincs adószáma. Ha neked mindenképpen számla kell és egyéb számviteli bizonylatot a céged nem fogad el, a következő albi-keresésnél úgy kell rákérdezned, hogy a lakás számlaképes-e. Vannak olyan albik, de az a kevesebb. Szóval felnyomhatod a nav-nál, de a leírasod alapján még ag sz is lehet, hogy adózik a lakbér után. (Persze, az is lehet, hogy nem) Az adó számlával/számla nélkül ugyanannyi: 15%. Ez személyi jövedelemadó. Áfa nincs a lakás bérbeadása után. (Kivéve, ha a bérbeadó áfaköteles körbe tartozik bármilyen más tevékenysège miatt)
2018. nov. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!