Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehet ilyen esetben?

Mit tehet ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki albérlőként él egy lakásban (ismerőstől bérli).

A lakás nem az ismerőse (továbbiakban "kiadó") nevén van, hanem az ő édesapjáén. Az idős urat jelenleg idősek otthonában gondozzák. Az albérlet a bácsi hozzájárulása, tudta nélkül van kiadva.

A helyzetet fokozza, hogy albérleti szerződés a beköltözéskor nem készült, viszont a bérlő kérte, hogy had jelentkezzen be a lakásba. Ez hivatalosan megtörtént, természetesen a lakcímbejelentő űrlapon hamisított aláírással... hiszen a lakás nem a kiadó nevén van. A kiadó itt csak egyenes ági örökös.


A kiadó ki akarja rakni a bérlőt a lakásból...


Szerződés nincs (mert a kiadónak nem volt ideje még készíteni indokkal), viszont a lakcímkártyával igazolni tudja a bérlő, hogy a ő itt lakik hivatalosan jelenleg. Kirakhatja egyáltalán így az utcára az albérlőt, hogy a lakcíme jelenleg oda szól?


Kihez kellene fordulnia segítségért?



2018. dec. 25. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs szerződés, akkor pakoljon.

Az hogy oda van bejelentve ideiglenesen, az semmit nem jelent.

Szívességből is bejelenthette.

A bíróság szerződés nélkül elzavarja.

2018. dec. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha felmondták a szóbeli szerződést, akkor meg kell egyezni egy ésszerű határidőben, mondjuk 30-60 nap maximum, amíg talál mást. Tovább semmilyen jogon nem maradhat. Hamarabb kirakni nem korrekt. A kiadó intézheti a kényszerkijelentést, de annak igazából sok köze nincs a lezáráshoz. Muszáj egyezségre jutniuk. Ezért fontos mindkét fél számára a szerződés.
2018. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem így van ahogy az első mondja. Ha bizonyítani tudod, hogy te életvitelszerűen ott élsz már egy ideje és emellett bérleti díjat is fizetsz (de egyébként a lakcímkártya már jó bizonyíték, bár nem mindegy hogy te hamisítottad alá azt az aláírást vagy az aki kiadja neked a lakást..., esetleg átutalásról banki kivonat, vagy facebook chates beszélgetés, szomszédok ha ismered őket, bármit/bárkit vegyél elő ami egy kicsit is arra utal, hogy te ott laksz). A bírósági eljárás elhúzódik majd egy ideig, kitenni mindenképp csak idővel tud.


Én esetleg arra gondoltam, hogy akár megkereshetnéd az öreget, elmondhatnád neki a helyzetet és aláírathatnál vele egy szerződést. Ő bizonyára örülne annak a plusz pénznek havonta, a lakás valszeg már nem kell neki ha idősek otthonában van, és ha ő aláírja akkor a fia már semmiképpen sem tud kitenni. :D

2018. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság.

Ha nincs szerződés,

1.nem utalva kéri a pénzt.

2.hány Facebook profilt csinálják neked?

Nem bizonyíték, a bérlő bármikor csinálhat egy kamu beszélgetést fake profillal.

3. A szomszédok pont leszarják a bajodat, persze majd bíróságra fognak szaladgálni.

4. Az idős ember felkereséséről ne is beszéljünk.

Hol élsz, a holdon?

2018. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "a nevén van", nem jogi kifejezés.

Tehát ki a tulajdonos, milyen arányban és ki a haszonélvező?

2018. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A lakcímbejelentés nem jogosít fel birtokhasználatra. A birtokhasznàlati jogot, ami alapján ott lakhatna a lakásban, a bérleti szerződés biztosítja. Bérleti szerződést viszont tulajdonossal vagy haszonélvezőbel köthet. Ebben az esetben a tulajdonos tudta nélkül lakik a lakásban az ismerősöd. A kiadónak jogilag mi köze a lakáshoz? Bármilyen formában szerepel a kiadó az ingatlan tulajdoni lapján? Mivel bérleti szerződés jelen esetben nincs, a tulajdonos nem is tud róla, hogy az ismerősöd ott lakik, így az ismerősödnek birtokhasználati joga nem keletkezett. Azaz: jogilag ő nem is lakhat a lakásban. Felmondási idő sem védi emiatt az ismerősödet. Gyakorlatilag azonnali hatállyal kilakoltatható. Elég, ha a kiadó szerez a tulajtól egy meghatalmazást (és ezek szerint a kiadónak ez nem akadály, akár aláhamisítja a tulaj aláírását) és akár még rendőri segítséget is kérhet a kilakoltatáshoz. A kényszerkijelentés pedig nem komoly eljárás: a kiadó bemegy a tulaj meghatalmazásával az önkormányzathoz, és azt mondja, hogy nem is ismeri az oda bejelentett személyeket, önkènyesen költöztek a lakásba. Azonnal törlik a lakcímet. Szóval a bejelentett lakcím egyáltalán nem védi az ismerősödet. Az ismerősöd helyében azonnal elköltöznék onnan. Megpróbálnák valamennyi haladékot kérni a kiadótól, hogy legyen idő másik albit keresni. De minél hamarabb tűnjön onnan.
2018. dec. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# a rendőrség ezzel nem foglalkozik, a mi nemfizető bérlőnket sem pakolták ki. A kijelentkezésről azt mondták az okmányirodában, hogy kell szomszéd, aki aláírja a kijelentőt.

Szerintem az ismerős menjen, mert még ki tudja, mit, kit küld rá. Miért kell elhagynia az ingatlant?

Ha elég rámenős az ismerősöd, akkor említse meg az okirathamisítást, hátha... De akkor is, igyekezzen kifelé az ingatlanból egy ilyen kétes kiadótól...

2019. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!