Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet legrosszabb esetben...

Mit tehet legrosszabb esetben a munkáltató ha nem vállalom a szombati túlórákat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 27. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:

sokan rávágnák, hogy a kirúgás, de annál tud sokkal szemetebb lenni


pl ha dolgoztat és nem fizet ki, vagy máshogy számol el, esetleg más bánásmódban részesít, kötözködnek veled...

2018. jún. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
69%

Attól függ. Ha törvényesen a megfelelő idővel előtte rendelte el a túlórát és nem mégy akár ki ia rúghat.

Ha úgy jársz mint én hogy péntek este tízkor odaköpik hogy golnap túlóra akor te is odaköphetszert ezért nem szankcionálhat. Viszont ha elég mocsok akkor innentől száz másik módon tesz keresztbe neked

2018. jún. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szombati túlóra mit jelent? Szombaton eleve dolgoznod kell, és azt akarja, hogy olyankor maradj tovább? Vagy a szombat eredetileg mindig szabad lenne, de ő azt akarja, hogy te néha menj be?
2018. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ma már azt tehet meg, amit akar.
2018. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A munkáltató azt tehet meg amit akar? Na mesélj. Nálunk pl nem. Mondjuk én nem feketén dolgozó biztonsági őr vagyok, nettó 70-re bejelentve, szabi és betegállomány nélkül. Ne a saját életedből indulj ki, vannak normális munkahelyek is.
2018. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hétfőtől pentekig dolgozom, a hetvege mindig szabad
2018. jún. 27. 13:44
 7/9 acelsziv ***** válasza:
Bocs az előző kommentért. Még félálomban voltam. A túlórának vannak szabályai. Létezik elrendelt túlóra, amelyet min 2 nappal korábban írásban KELL elrendelni. A havi 1 szabad hétvégéhez jogod van. Tehát az, hogy odaköpi, hogy gyere be holnap különben xxx arra nem vagy kötelezhető.
2018. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha írásban rendeli el,akkor alá kéne írnom hogy vállalom, nem?
2018. jún. 27. 14:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg a másik hogy úgy olvastam hogy csak akkor lehet túlóráztatni ha előre nem lathato a munka,az miatt nem hogy direkt nem vesznek fel embereket
2018. jún. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!