Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben zárat cserélhetek?...

Albérletben zárat cserélhetek? Milyen gyakran látogat a tulaj?

Figyelt kérdés

Első albérlet lenne a számomra és ezekkel nem vagyok tisztában.

A zár csere nekem azért lenne fontos hogy amikor nem vagyok otthon ne menjen be a tulaj hisz akkor már az én cuccaim értékeimmel lesz tele a lakás... A "látogatás" azért érdekelne mert ismerősöktől hallottam hogy megbeszélt időpontban jöhet a tulaj de volt olyan akinél aggódva mentek minden héten...hogy a normális?



2018. dec. 29. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg meg se haragudj, de amikor kivetted az albérletet, nem volt olyan, hogy leültök egy asztalhoz a tulajdonossal és megbeszéltek bizonyos dolgokat? Mik az ő elvárásai, mik a te elvárásaid stb. Nekem is van egy kiadott 2 szobás lakásom, de eszembe nem jutna, hogy a tudtuk nélkül a lakásban császkáljak. Van pótkulcs a lakáshoz rendkívüli esetekre (pl. csőtörés), de akkor is csak az ő engedélyükkel megyek be. Ám ugyanúgy a lakóknak sem jutna eszébe, hogy cserélgessék a zárat, mert megegyeztünk valamiben és ahhoz tartjuk magunkat.
2018. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
88%

"A zár lecserélése mindenképp olyan dolog, ami a tulajdonos jogait csorbítja"


A zár lecserélése a tulajdonos tulajdonjogát semmilyen mértékben nem csorbítja.

Én mindig cseréltem zárat, mikor béreltem, de nem a tulaj miatt. Ő kapott pótkulcsot, ha bármi gond lenne.

2018. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én évi 2 alkalommal néztem meg a bérbeadott lakást. Soha nem mentem be a bérlő tudta nélkül. Az az érdekem, hogy otthon érezze magát, és hosszú távon maradjon. Nyilván problémamentes bérlő volt. Zárcsere nem volt.
2018. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 2 egyforma tulaj sem.

A mienk legutobb tavaly osszel jart itt, mig a gazkazant szereltek. Az elott is 2x volt itt miota kiadta.

2018. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem bírtam magammal délután felhívtam a tulajt szerencsére ő ragaszkodik hozzá mert biztosítani akarja hogy otthon érezzem magam. Szerintem kifogtam egy normalis tulajt, remélem nem kiabálom el :)
2018. dec. 29. 22:28
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy bérlőm se kérte a zárak cseréjét, mert garantáltan nincs másnak kulcsa hozzá rajtunk kívül. Biztonságmániásak vagyunk ezért 3 speciális sav és fúrásálló mágneszár van az acélbetétes biztonsági ajtóban amit kódkártya ellenében lehet kizárólag másoltatni. Benne is van a szerződésben hogyha kicseréli a zárat akkor kizárólag ugyanolyan hatékonyságú biztonsági zárat használhat mint az eredeti.

A lakás állapotát pedig három havonta szoktuk ellenőrizni, kizárólag előzetes időpontegyeztetés után, az albérlő jelenlétében. Szerintem ez így korrekt.

2019. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"3 havi kauciót le teszek neki meg kis millió munkát igazoló papírt"


azért ez nem fedezi az ingatlan árát, azt remélem tudod. A 10 havi kaució sem. Vagyis a lakást kiadónak több a pénze az ingatlanban, mint Neked.


Én biztos, hogy nem járulnék a zárcseréhez, akkor inkább menjen a bérlő máshová. Nem akarok bejárkálni, de ne feltételezze már rólam, hogy igen. Ok, nem ismerjük egymást, de én adom ki a lakást, tehát vannak feltételek, amiben nem engedek. A zárcsere ilyen.

Egy normális lakást kiadónak 2 zára van, amikor kiköltözi a régi lakó, feltesz egy "új" zárat, majd az új bérlő kiköltözésével a régit. Remélem, nem baj, hogy nincs zárszaküzlete a tulajnak...


A cuccokhoz való nyúlásokat pedig túlreagálod. Akkor a kollégáid sem vehetik el az asztalról a radírodat??

2019. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

lépj túl rajta, kár hogy már nem tudom törölni a kérdést hisz megoldódott.

És nekem a tulaj ragaszkodott hogy tegyek fel új zárat hisz így otthon érzem magam.

Ahány tulaj annyi féle megoldás....

2019. jan. 8. 18:09
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#17 igen, az ingatlan értékét nem fedezi a kaució, de egyrészt az ingatlant nem lehet ellopni, másrészt a bérlő perbe is fogható, ha tartozás marad utána.


Nem kell hozzájárulnod a zárcseréhez, a bérlőnek ugyanis törvény adta joga van hozzá a te véleményedtől függetlenül. Ha szerződésben megtiltod a zárcserét, az semmis, tehát nyugodtan tiltsd csak meg, a bérlő attól nyugodtan cserélhet zárat.


Ha nem akarsz bejárkálni, akkor minek neked a kulcs? Nyilván azért, hogy szükség esetén mégiscsak bejárkálj. A kulcs arra való, hogy kinyissák vele az ajtót; aki kulcsot szeretne magának, az fenntartja a jogot, hogy bemenjen a lakásba. Te be akarsz járkálni, ez a helyzet.

2019. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

19#, nem járkálok be a kiadott lakásba, én már csak tudom.


Kérdező, a kérdésedet nem fogják törölni, ez is egy vélemény. Másnak még szüksége lesz a kérdésedre, mert hátha szintén felmerül a kulcsprobléma. Egyik lakáskiadó ilyen, másik olyan, egyik bérlő ilyen, másik olyan. Hasznos dolgokat írtunk, a következő érdeklődő pedig majd eldönti, hogyan is tegyen.

2019. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!