Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, hogy ha már nem...

Mit tegyek, hogy ha már nem bírom tovább elviselni a lakótársam?

Figyelt kérdés

Szóval, végzős diák vagyok, egy albérletben lakok egy osztálytársammal, 3 éve. Eleinte nem voltak problémák viszont olyan 3 hónapja nem bírom elviselni az élet stílusát. 3 hónapja folyamatosan, a hét minden napján vendégeink vannak és hát hangoskodnak későig, általában hajnal 2-3-ig.Ritka mikor nincsen itt senki, nem lenne semmi baj, viszont hosszú ideje álmatlanság gyötör, nehezen alszok el, zajban nem tudok, és könnyen felébredek,ez főleg a stressz oka szerintem, de az is közrejátszik, hogy mindennap dübörög itt a zene és teli van a lakás olyan emberekkel akiket nem is ismerek. Próbáltam megbeszélni a lakótársammal a dolgokat és megígértél, hogy változtatni fog de eddig semmi változást nem mutat fel. Mivel végzős diák vagyok szeretném a tanulásra fektetni a hangsúlyt de így ebben a helyzetben képtelen vagyok, mivel itt soha nincs nyugalmam, koncentrálni szeretek ha valamire figyelni akarok de a figyelmemet elveszi az állandó hangzavar és ez már kibírhatatlan. Ennek a helyzetnek köszönhetően egy jó hosszú ideje nem pihentem ki magam rendesen, és emiatt is aggódok. Van itt valaki aki esetleg volt már hasonló helyzetben?

18L



2019. jan. 24. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédokat nem zavarja? Ha nem változtat akkor talán ismered a mondást: megszoksz vagy megszöksz.
2019. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bérbeadóval is megbeszélhetnéd...
2019. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy pár füldugót 200 Ft-ért.
2019. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam a lakótársam vendégeivel ugyan semmi gond nem volt soha, de nagyon rossz kapcsolatok voltak a lakáson belül. Engem az zavar sokszor, hogy barátkozni akar mindenki. Nem Pesten tanulok, ott nem nagyon hallottam ilyenről, emberek összeköltöznek, megbeszélik a szabályokat, de nem barátkoznak. És nekem sem nagyon lenne igényem erre, meg nem nagyon érek rá. Pihenni, tanulni járok haza, szocializálódni máshol szeretnék. A jó viszonyhoz viszont elengedhetetlen beszélgetni is néha. Ellenben szeretném, ha néha kicsit "lógva" hagynának. Ha valamit nagyon csinálok és közben kimegyek kajáért, nem beszélgetni akarok a konyhában, hanem enni, és menni vissza tanulni. Sokan nagyon nehezen értik ezt meg, emiatt ki is közösítettek egyszer, mondván, hogy antiszoc vagyok. Szerencsére olyanokkal is laktam, akik ugyancsak elvonultak, mint én, és hagytuk egymást dolgozni. :D


Mondjuk a kellemetlen helyzeteknél kiköltöztem. Nem volt se időm, se energiám vesződni. Lehet, hogy az én alkalmazkodóképességem rossz, de ha folyton kosz van, mert nem takarítanak, vagy utálnak azok akikkel lakok, akkor nincs értelme maradnom.


A fent vázolt helyzetet én sem viselném el, legalább a tulajdonosnak jelezd, vagy célszerű lenne másik helyet keresni. Tudom, nem a legjobb időzítés a váltásra, mert végzős vagy, de talán normálisabb személlyel lakhatsz.

2019. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!