Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez megoldhato egy...

Szerintetek ez megoldhato egy alberletben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez tulajtol fugg de talan tudtok nekem segiteni.

Parommal egy masik varosba koltozunk alberletbe. Nem sok mindenunk van(huto, mosogep, tuzhely nincs).

Ugy tervezzuk, hogy mindent megveszunk az uj lakasba viszont az alberletek beepitett konyhaval rendelkeznek es sok alberletben van mosogep is. Azt is meg lehet beszelni nemelyiknek, hogy butorozott legyen vagy sem. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek arrol lehet szo, hogy mondjuk a tuzhelyet is elvigyek es mi vigyunk oda egyet?(+hutot, mosogepet)

Azert is irtam az elejen, hogy gondolom ez a tulajtol fugg de ti hallottatok, tapasztaltatok mar ilyet vagy ez h...lyeseg?

Ja es hosszu tavra szeretnenk majd kivenni. Nincs meg konkret alberlet ugyhogy ezt a tulajoktol meg nem tudom megkerdezni.


2019. jan. 25. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, a tulajnak van-e helye hol tárolni ezeket a dolgokat.

Általában nincs, én úgy tapasztaltam. És 4 albérletben laktam eddig, és egyik tulaj sem akart elvinni semmit, (az egyik még a babaágyat sem, pedig nincs is gyerekem...)

Szóval kérdezz rá, csak úgy tudhatod, de az én tapasztalatom inkább a nem.

2019. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beépített, illetve nagygépet senki nem fog elvinni. Butaság is tűzhellyel közlekedni albérletek között. Keressetek bútorozatlan albit, abban is lesz valószínűleg sütő legalább, ami nincs, azt vegyétek meg. Ha meg van, örüljetek és tegyétek el a pénzeteket. Minek vennétek, mikor a következő albiba nagy valószínűséggel nem vihetitek, de még ha vesztek is lakást van esély rá, hogy lesz, vagy a tiétek nem illik bele.


Illetve bútorozott albit ne próbáljatok kipakoltatni, nem fogják.

2019. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kiadott lakásomban beépített főzőlap és villanysütő van. A konyhabútort is oda csináltattam asztalossal. Ha akarnám sem tudnám elhozni onnan. És te is vihetnél oda bármilyen tűzhelyet, csak amit oda méretben a régi helyére be lehet építeni. Van egy vadiúj whirpool mosógép is. Nagyon nem örülnék neki, ha a bérlő bejelentené, hogy hozzam el. Nem tudnám hova rakni. Szerintem örüljetek annak, amit az albérlettel együtt kaptok (persze, hacsak nem a dédi roskadozó bútorairól van szó), és saját magatoknak csak akkor vegyetek cuccokat, amikor már lesz saját lakásotok.
2019. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tűzhellyel csacsiság költözni. Én pl. amikor lakást vettem (nem béreltem!) két alkalommal is, mindkét alkalommal a régi tulajdonos bent hagyta a tűzhelyet (persze régiek voltak).

Egy gáztűzhely kikötését, és a másiknak a bekötését csak szakember végezheti. Nem fog erre senki pénzt áldozni. Emellett macera a tárolás is, meg a szállítás is (ha csak ott nem hagyja a lakásban).

De a többi nagy berendezést is macera szállítani, tárolni.

A legegyszerűbb, ha eleve olyat bérelsz, ami töküres, és ott nem lesz ez gond.

2019. jan. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami van a kiválasztott lakásban, azt már nem kell megvenni.

Még lakásvételnél sem dobja ki az ember azt, amit benne hagynak és megfelelő minőségű, hiszen sokba kerül a szállítás is, hát még ha tárolni kell valahol.

Nekem van kiadó, abban csak tűzhely van az említettek közül, de elfér egy másik sütő is, ha mindenképp sajátot szeretne venni az illető. A tűzhelyet pedig le lehet csukni, és a tetejét pakolásra használni, sőt, még fölé is lehet polcot tenni akkor.

Szamárság elvinni, mert gázszerelő kell a ki- és beszereléshez, engedély, stb., túl nagy projekt.

A lakás eladói is ezért hagyták ott végül, pedig vinni akarták.:) És adásvételnél ez nem is tétel pénzben, tehát nem szoktak külön értéket meghatározni a bennhagyott dolgokra, csak egy mondat erejéig ejtenek róla szót, hogy maradjon-e vagy se az átadásra. Nekünk az összes lámpát otthagyták, meg a mosdószekrényt tükörrel. Mind fiatal darab. Örülni kell, hogy nem kell szerelő, beszerzési projekt, idő, munka ilyenekre.

2019. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Ezt elfelejtettem beleirni de termeszetesen ha talalnank egy olyan lakast amiben megfelelo haztartasi nagygepek vannak az tok jo csak eddig ilyennel meg nem talalkoztunk. De aki keres az talal :)
2019. jan. 27. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!