Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire jelemző, hogy albérle...

Mennyire jelemző, hogy albérletben a tulaj enged állandó lakcímre bejelentkezni?

Figyelt kérdés
Nem a hivatalos tények érdekelnek, hanem a valóság. Szobát bérelnék.

2019. jan. 22. 15:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Én nem engednélek, ha ez segít valamit.

Tartózkodási hellyel viszont nem kell az engedélyem, ezt a szerződésünkkel önállóan intézheted.

2019. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Akik köttetnek közjegyzővel kiköltözési nyilatkozatot, megengedik. Én megengedném.

Aki annyira írástudatlan, hogy nincs tisztában a jogi keretekkel, azok nem engedik.

2019. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
1: Ez nem igaz, a bérbeadónak minden esetben alá kell írnia a lakcímbejelentőt. Láttál már lakcímbejelentő nyomtatványt?
2019. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

#3

"Tévhit: A lakcímbejelentéshez mindig kell a szállásadó aláírása.


Tény: A lakcímbejelentéshez minden esetben szükség van a szállásadó hozzájárulására, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy alá kell írnia a lakcímbejelentő lapot. Ha a szállásadó személyesen megjelenik veled az okmányirodában, vagy elektronikus úton járul hozzá ahhoz, hogy bejelentkezz az ingatlanba, az aláírása nem szükséges. Továbbá ha közokirattal (például bíróság ítélet vagy közjegyző által kiállított okirat), vagy ügyvéd által ellenjegyzett, vagy két tanú nevével, lakóhelyével és aláírásával rendelkező okirattal igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára, szintén nem kell a szállásadó aláírása."

[link]

Ezt írtam, vagy nem?

2019. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Ideiglenes lakás bejelentésnek lenni kell,ha tetszik a bérbe adónak ,hanem . Ennek aztán szerepelni kell az országos lakónyilvántartásban.Bármelyik okmány irodában ez megnézhető.
2019. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

1 es te nagyon rosszul tudod az erre vonatkozó törvény .

Ez évtől ha nyaralni mész,vagy vendéglátó helyen szállsz meg,azonnal közlik az országos nyilvántartóba .

2019. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

#6

Szakadjatok már le rólam a hülyeségeitekkel!

Ez most mi amit idehánytál?

A te válaszod például hogy következik az enyémből?

Miről hadoválsz?

Állandóra szeretnél bejelentkezni egy szállodába vagy panzióba, vagy mi a fene?

Egyébként felvilágosítlak, hogy az 1950-es évektől folyamatosan létezett a SZOT és vállalati üdülőkbe - de akár a magánházakba is - a tartózkodási hely bejelentés.

Nem is mehettél fel a szobádba, amíg a portán ki nem töltötted a bejelentkezésedet! Nem újdonság ez, mindig is volt, legfeljebb egyesek lazán kezelték ezt a rendszerváltás óta, de a törvény nem lett hatályon kívül helyezve.

Próbál a kérdésre koncentrálni és igennel vagy nemmel válaszolni, ne engem próbálj javítgatni!

2019. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Az senkinek nem tűnt fel hogy a kérdező az ÁLLANDÓ bejelentkezésre kíváncsi? És nem a jogszabály érdekli, hanem a gyakorlat? Erre az 1-en és a 2-en kívül senki nem volt képes válaszolni.

Kérdező!

Nem fog tetszeni, de én sem engednélek állandóra bejelentkezni, mert HÁROM évembe telt, mire meg tudtam szüntetni egy ilyet!

Pedig nem vagyok írástudatlan 2-eske, csak az illető évente, félévente megjelent, volt hogy rendőrrel, hogy eresszem be és köteles voltam beereszteni, kiköltözési nyilatkozat ide vagy oda!

2019. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Utolsó. Köszönöm az őszinteséged. Igen, a valóság érdekelt.



Valaki írta, hogy persze, nem kell az aláírás, de akkor meg a tulaj személyes jelenléte kell.


Bocsánat, de számomra ez a válasz még mindig nem releváns, mivel én arra az esetre vagyok kíváncsi, amikor a tulaj NEM AKAR hozzájárulni az állandó lakcím bejelentésemhez. Szóval csak fizessem a kauciót és albérleti díjat, de nem megy el velem személyesen, hogy a lakcímkártyámon ez állandón szerepeljen.



Szomorú.. így nem tudom, hogy hogy lesz állandó lakcímem. Ha a mostani megszűnik, márpedig meg fog szűnni, akkor nem lesz semmilyen.. így meg nem tudok se dolgozni, se továbbtanulni.. Nem, nincs semmilyen rokonom, akihez bejelentkezhetnék ideiglenesre.. Ilyenkor mit tehetnék?

2019. jan. 22. 20:49
 10/23 anonim ***** válasza:
41%

#9

Miért fog megszűnni a jelenlegi állandód? Mert nem mindegy!

Ha nem akarod, akkor nem fog megszűnni.

De bejelentkezhetsz hajléktalanszállóra állandóra.

Tudom, hülyén hangzik, de attól neked nem kell egyetlen percet sem ott töltened, a lényeg, hogy a papírforma szerint hajléktalannak minősülsz. Kiveszel egy szobát, oda meg bejelentkezhetsz tartózkodási hellyel.

2019. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!