Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi mindenre kell figyeljek...

Mi mindenre kell figyeljek albérlet kereséskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok októberben töltöm be a 18. életévem.

Nagyon valószínű hogy el fogok költözni otthonról, ha egyedül, akkor egy szobát bérelnék ki és lakótársakkal élnék együtt. A másik változat pedig az, hogy a legjobb barátnőmmel együtt berelnénk ki egy pici lakást.

Nyáron keresek egy munkát (már dolgoztam) és elkezdek pénzt gyűjteni, hogy legyen elég a költözéshez. Tudok spórolni valamint jól be tudom osztani azt hogy mire mennyit költök.

Albérlet keresésénél mire kell figyelnem? Nagyjából már tudom, hiszen utánanéztem viszont kíváncsi vagyok a TI tanasaitokra.

Pl tudom, hogy le kell ellenőrizni az ablakokat (hogy jól szigetelnek-e), kilincseket, ajtókat, csapok megfelelő működését, szomszédságról érdeklődni, falakat valamint a festést lecsekkolni.

Továbbá még szeretném kérdezni, hogy reális-e a tervem?

A.)1 szoba bérlése esetén: Havi 110.000 (körülbelül) ebből 65-70.000 Ft a szoba(közös költség és reszivel együtt) Van egy cicám az ő rá szánt költség havi 5000 forint körül van. Havi 15.000 az élelmiszer (ezzel ügyesen tudok gazdálkodni) a maradék megy egy megtakarítási számlára, szükség esetén felhasználom.

B.)Barátnőmmel együtt:havi 100.000 Ft a lakás ez 50.000 az én jövedelmemből-50.000 a barátnőm fizetésébol. Plusz közös költség és rezsi, tehát ez havi 65.000 lenne. A többi ugyanúgy mint ahogyan a fentiekben leírtam.

Főzök rendszeresen, tehát vendéglőbe járás nem lenne egyáltalán. Nem nagyon szeretek shoppingolniv( szeretek de etikai és anyagi okok miatt nem teszem). 3 havonta vasarolnek drágább boltokban ruhákat (ha szükséges) Pl marks & Spencer, United colors of benetton stb. Ezek a boltok etikailag valamennyire erkölcsösesk és a ruhák viszonylag tartósak tehát tulajdonképpen ez egy "investment" lenne.

Emellett esti iskolába járok, ez heti max 3 óra plusz otthoni tanulás+ munka.


Kérlek adjatok tanácsokat, hogy mire kell még figyelnem, valamint nyilvánítsatok véleményt és kérlek mondjátok el, hogy e tervem reális vagy rózsaszín ködben mászkálok.



2019. febr. 8. 11:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Agglomeráció jó ötlet. Köszönöm. Valamint igenis meg lehet oldani (valóban nehezen) azt hogy havi 15-18 ezer ftbol élelmiszert vásároljak. Tojás, tej , zabpehely, huvelyesek,zöldség nem drága húst és kenyeret pedig nem fogyasztok vagy nagyon ritkán. Kozmetikai cikkekre nagyon keveset költok, számomra csak az alap dolgok fontosak. Tusfürdő, szappan, betét, fogkrém fogkefe. Sminket nem használok.

Az ablakokra sötétítőt találni sztem a legkisebb gondom lesz...most is úgy alszok, hogy nem húzom el. Szeretek a napfényre ébredni. Az edények, konyhai eszközök viszont drágák és a tisztítószerek sem kifejezetten olcsó.

Szemét kaját nem eszek ha egyedül vagyok, csak ha társaságbAn.

Alom az Auchanban nem drága, 2kgs táp kitart egy hónapig és szoktam májat is venni neki (cicanak).

2019. febr. 8. 21:49
 12/19 A kérdező kommentje:

Szórakozás...nem járok sehová sem, bulizni inni nem szoktam. Max havi 1 alkalommal. Más dolgokat tartok fontosnak, és a szórakoztatás olcsón is kijön. Tehát ez pipa

Úgy nőttem fel, hogy amikor beteg voltam nem tömték belém a gyógyszert, hanem 1-2 nap alatt helyrejottem hál istennek. 1 évben kb kétszer vagyok beteg.

Még biztos egy csomó dolog eszembe fog jutni.

Köszönöm a válaszokat, hálás vagyok nektek jöhet még egy pár! Két munkahely plusz esti suli megoldható? Ti mit gondoltok?

2019. febr. 8. 21:53
 13/19 anonim ***** válasza:

12: Az tökjó. Én most már 4. hete vagyok olyan beteg, hogy ki se bírok menni a lakásból.

2 éve is eltartott vagy 4 hónapig, mire teljesen elmúlt.

De tavaly nem voltam hurutos.

2019. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13 inkább ne vegyél gyógyszereket hanem engedd, hogy a szervezeted önmagát gyogyítsa. Ne érts félre, nem vagyok egy holisztikus orvoslást ajánló hippy csajszi nem azért mondom.

A szervezeted raszokik a gyógyszerekre, és te is azt gondolod, hogy anélkül nem leszel jobban. És ez egy ördögi körforgás

2019. febr. 8. 23:24
 15/19 anonim ***** válasza:

Leginkább arra figyelj, hogy megbízható, állandó munkahelyetek legyen. 18 évesen szakma nélkül ilyet nehéz találni. Érdemes lenne valamilyen szakmát kitanulnotok.

A kalkulációd a lakásra reális. 150-160-ből kb. egy garzont fent lehet tartani rezsivel együtt. Ez fejenként 80 ezer. Élelemre kevés a 15, legalább napi ezres számolj, ez így 30. Munkába járáshoz kell bérlet, ez kb. 10. Ruházatra, tisztító -és tisztálkodószerekre havi 10-et legalább kell számolni. Ezenkívül ha szeretnétek kábel-tv és internetszolgáltatást, esetleg vezetékes telefont, ezekre is elő kell fizetni, összesen erre is kb. havi 10-et lehet számolni. Persze + a mobiltelefon, ki mennyit telefonál. Van aki hónapokig elvan egy 5000-es feltöltőkártyával, mások havi 30-40 -et eltelefonálnak. számoljunk mondjuk havi 5-öt telefonra.


Adjuk össze tehát ezeket: 80lakás + 30élelem + 10bérlet + 10tisztitó + 10internet + 5telefon


Ez összesen: 145 /hó. Ennyit kell keresnetek külön-külön nettóban.

Ennek a bruttója kb. 220 /hó. Azaz olyan munkát kell találnotok, ahol legalább ennyit, vagy többet megadnak.


A minimálbér 149 lett most ha jól tudom, tehát hogy érezd az arányokat, annak másfélszeresét kell keresned.


És akkor még nem számoltunk azzal, hogy lehetnek váratlan kiadások, ill. gondolom szeretnél spórolgatni is, mert örökké nem akarsz így élni.

Meg azzal is számolni kell, ha a lakótárs gondol egyet, és elköltözik, amíg nem jön más, addig a teljes költség rád hárulhat. Attól függően persze, mi van a szerződésben.


És végül kell kezdő tőke is. Ez általában két havi kaució és egy havi lakbér előre fizetve. Ez legalább 300-400 körül van.


Szóval jól gondold meg, mit csinálsz, nehogy póruljárjatok...

2019. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14: De a Kalmopyrin meg a kanalas is ezt csinálja?
2019. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

- Ki a közös képviselet, velük is beszélni, hogy mik a gondok a házban.

- Kártevők vannak-e.

- Rezsi: egyedi fűtésű legyen, abból is gáz. Bizonyos esetekben a villany vagy a távfűtés is lehet kedvező. Melegvíz is gázzal menjen, az a legolcsóbb.

250 Ft/nm az átlagos közös ktg., az alatt nagyon jó, afölött csak ha benne van a víz, akkor jó, max. 320-ig. Afölött drága.

2019. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"hüvelyesek, zöldség nem drága"

Most.

De télen...

2019. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
na mi lett azóta?
2023. júl. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!