Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlő, felmondás alatt...

Az albérlő, felmondás alatt köteles beengedő lakásnéző látogatókat?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 16:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor félévente bejöhet a tulaj,de nem a látogatók.A látogatók jöjjenek mikor már nem lakok ott.Nehogy már szabadságokat vegyek ki a vizitekre,mert a tulaj háztűz nézőbe invitálja a jövőbeni bérlőket.Ez az ő üzlete,de nekem semmi közöm ehez.

A másik dolog,hogy az én magánszférámba ne kukkoljanak bele idegenek,de még a tulaj sem naponta ötször is ,mert neki felállt,vagy úgy tartja kedve.

Így minden napra puccba kell vágnom a lakás minden zugát,mert jön a méltóságos úr.Tudom,hogy egyszer kell rendesen kitakarítani és utána könnyebb az állapot fenntartás,de nehogy már minden nap az állapot fenntartással foglalkozzam este ,holt fáradtan a munka után.A faxomat.

Ha valaki otthon terpeszkedik minden nap annak 100x egyszerűbb dolga,mert több ideje is van erre.Még más dolgozik ő neki 8 órával több a + szabadideje.Na, ez belefér akkor neki,ha más dolga nincs,mert nekem van.A családommal is foglalkozni kell.A másik ilyen dolgára nem nagyon jut mostanában idő,mert ha lehet,akkor a szabadidőmet a családomra és nem vigyázzban állva a díszfogadtatásokra szeretném áldozni.

2019. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tom S. válasza:
74%

Nem vagy köteles, de veszíthet a tulaj a rugalmasságából a kiköltözésnél, kaució visszaadásánál, pl. nagyító alatt nézi meg a keletkezett sérüléseket a kutya miatt (ezúton üdvözlöm a kis fenevadat), levon a kaucióból, stb..


#8-as: igazad van, ráadásul manapság nem is beszélünk 1-2 hónap üresjáratról.. kb a googlenek nincs ideje becachelni egy hirdetést és már ki van adva, vagy fel se teszik mert a beérkező telefonos érdeklődőknek azonnal el is passzolják...

2019. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

Igen, köteles biztosítani, hogy a tulajdonos megmutathassa a lakást érdeklődőknek, de csak előre egyeztetett időpontban, és a bérlő szükségtelen zavarása nélkül.


Mondjuk heti egy mustra szerintem nem szükségtelen zavarás, naponta tíz látogató, akik közül kilenc csak "ingatlanturista" viszont az.

2019. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nekünk jöttek akkor amikor itthon voltunk az albiban előre megbeszélten. Már be is akartak költözni a potenciális vevők aznap jó hogy nem...

Olyan ideges lettem, mert van egy macskánk és a tulaj másik albijába nem engedte vinni. Aznap nagy kétségbe esés napja volt, hogy hova a bánatba menjünk lakni, mert ezt eladta a fejünk felől. Sehol nem fogadnak állatot szinte vagy borzasztó árakon van albérlet.

2019. ápr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14

Facen vannak olyan csoportok, ahol direkt állatosok keresnek albérletet, sajnos csak kutyás csoportot tudok, de keresgélj, hátha sikerül találni cicásat is :-)

2019. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!