Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Más is van ezzel így? Mehetnék...

Más is van ezzel így? Mehetnék egyedül albérlőként egy lakásba, de inkább szobát keresek, hogy szociális környezetben legyek.

Figyelt kérdés

30 körüli féri vagyok. Eddig mindig a családommal, fősulis csoporttárssal, vagy ex barátnővel éltem együtt. Most ismét albérletet keresek a magam részére Budapesten. Megtehetném anyagilag, hogy egyedül veszek ki egy lakást, de a spórolás és a szociális kapcsolatok miatt inkább csak szobát keresek, lakáson belül lakótárssal.

Más is van közületek így, hogy szimplán nem szeret egyedül lakni?

Én szeretem, hogy ha hazamegyek, akkor meg tudom kérdezni, hogy kinek milyen napja volt, tudunk pár szót váltani. Még akkor is, ha utána programom van mással, máshol. És ugye a spórolás sem mindegy, könnyen bent maradhat így az ember zsebében akár 50 - 60.000 Ft havonta.


2018. okt. 3. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így albérlő koromban. Most, hogy saját lakásom van, ugyanezen okból adok ki egy szobát.
2018. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolúte. Én is mindig lakótárssal béreltem egyetem alatt, fantasztikus barátságok születtek és egyedül sem voltam. Spórolás szintén tök jó.

Annyi, hogy én 30 alatt voltam, úgy még annyira nem volt furcsa, de pesten ilyen árak mellett így is teljesen normális és megszokott.

2018. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem mindig mással lakni. Elsősorban mondjuk a spórolás miatt, de a házimunka megoszlása is határozott pozitívumként jelentkezett. :)

A "kapcsolat építés" pedig már csak egy plusz pozitívum. Esti borozások, közös nevetések, sírások, főzések. Szerettem. Aztán lett egy párom, ami valamelyest átértékelte a dolgokat. Mostmár nem szeretnék idegennel lakni. :)

2018. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Én éltem egyedül is és lakótársakkal/barátokkal is, de személy szerint ezerszer jobban imádtam egyedül élni. Egész nap emberek vesznek körül, a munkámban is egész nap kommunikálok, estére ez már eléggé lefáraszt és nagyon jólesik hazamenni egy üres lakásba. Most a férjemmel élek, ami persze megint más, nagyon szeretek vele élni, de még így is sok egyedüllétet igénylek, szerencsére ő is ez a típus, ezért is 2 szobás a lakásunk, van hová elvonulni :) Egyébként a barátaim többsége úgy gondolkozik, mint te, sokan vannak így ezzel.
2018. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Én pont fordítva vagyok. Engem az anyagiak vezérelnek. Ha már másnak fizetek, akkor legalább ne sokat (40-ért bérelek kis félszobát). Ha sajátom lenne akkor is az anyagiak miatt adnám ki. Például jelenlegi másik bérlő 80-ért bérli a nagy szobát. Ezt a felállást simán elviselném saját lakással is pár évig.


Mondjuk nekem a munkám emberek között telik. Irodában is mindig 3-4 ember van körülöttem, de minimum 1-2. Projekt helyszínen szintén. Plusz telefonálások, kooperációk, látogatások.


Én szeretek egyedül lenni. Előző lakótársam pont azzal zavart, hogy egész este csörömpölt a konyhában, jöttek a barátai, folyton csajokat hozott fel, akiket kényelmetlen kerülgetni. A mostani lakótársi helyzetet is csak azért viselem jól, mert eléggé szeparált a két szoba és tipikus csendes, bent ülős az illető hangját se hallom szinte napokig.

2018. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. okt. 4. 07:14
 7/8 anonim ***** válasza:
En forditva. Egyedul laktam, igaz sajatban. De semmi penzert nem adtam volna ki szobat, vagy ha maskepp alakuljanak a dolgok, akkor idegenekkel alberletben. En hazam, en varam!
2018. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt (alap + mester) végig kolis voltam, 2-3 fős szobákban. Összesen 6 évig kb. A szülői házban is közös szobám volt öcsémmel, tehát lényegében sosem laktam egyedül.

Így nekem megváltás volt egy garzon ahol egyedül lakok és igazából árban marginálisan kerül többe, mint egy élhető méretű szoba.

Néha játszok a gondolattal, hogy összeköltözhetnék egy-két haverral, de szerintem hosszú távon inkább az agyamra menne az egész.

2020. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!