Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlanirodában csináltuk a...

Ingatlanirodában csináltuk a szerződés, lehetséges az iroda nélkül lezárni?

Figyelt kérdés
Ingatlanirodában kötöttem szerződés lakásbérléssel kapcsolatosan. Most 4 év után elhagyom a lakást viszont a tulajdonos nem szeretne visszamenni az ingatlanirodába mert hogy csak lehúznak pénzzel. Lehetséges ez így? Könyvelővel vagy valaki mással ezt elintézni? A kauciót így is visszakapom?
2019. máj. 30. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kivel vagy szerződéses kapcsolatban? Mi van a szerződésben?
2019. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A lakás tulajdonosával
2019. máj. 30. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából neked (ha a szerződésben más nem szerepel) nincs dolgod az irodával. A tulaj meg nézze meg neki mi áll az ingatlanirodával kötött szerződésében.
2019. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne visszamenni? Semmi dolgotok velük. Kulcs visszaad, kaució levonva a maradék költségeket visszaad.
2019. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az iroda már akkor levette a pénzét, amikor ti megkötöttétek a szerződést.

Miért kellene most, 4 év után visszamenni?

Könyvelő sem kell, minek?

Persze, hogy visszakapod a kauciót.

2019. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kell valamilyen hivatalos papír a lezárásról hiszen nem szeretnék utána semmilyen plusz számlát megkapni (pl. villany, víz). Tehát ha utána bármi lenne akkor szeretném hogy legyen mit felmutatnom hogy én itt lezártam a szerződést
2019. máj. 30. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenkor, kell 2 tanu.

A jelenlétükben leírni az óraállásokat, előszedni minden csekket/utalási papírt...esetleg kérni igazolást, hogy nincs tartozás a szolgáltató felé, majd ezt beleíratni a szerződésbe. És mindezt közjegyző/ügyvéd előtt!

2019. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmentek a közmű szolgáltatókhoz, kérsz egy nullás igazolást, és vissza iratjátok az órákat, amennyiben át lett iratva a nevedet.
2019. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, akkor ez történt:

1. A bérbe adó megkérte az irodát, hogy szerezzen neki bérlőt. Írtak szerződést (nehogy a bérbe adó kikerülje az irodát és ne kapjon jutalmat).

2. Iroda ajánlott Téged. Ezzel kettejük ügye lezárult, iroda magkapta a jutalmat.

3. Bérbe adó és közted létrejött egy szerződés, ami most megszűnik. Irodának ehhez semmi köze.

4. Már írták mások: szolgáltatóktól kérsz igazolást, hogy feléjük nincs tartozásod (szerintem megteszi az utolsó hónap számlája is, mert azon rajta van az esetleges hátralék is). Az órák állását közösen elolvassátok a bérbe dóval és írásban rögzítitek az állást. Az esetleges fogyasztás rendezéséről írásban megegyeztek. Teljesen fölösleges a jegyző könyvelő, tanu stb. bevonása. Gondoljatok arra, hogy minden írásba legyen rögzítve.

2019. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm!
2019. máj. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!