Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elérkezett a nyári szünet, és az egyik lakótársam kijelentette, hogy mivel többet lesz otthon, mint itt, csak az itt töltött napjai után fog rezsit fizetni, pontosan három felé osztva(annyian lakunk), a teljes hónapra nem. Én ezen kiakadtam, mert ennyi erővel én is sokat utazok, nekem se kéne a harmadot megfizessem. Az a baja, h a 3. lakó állandós, mert nem egyetemista már, és az ő rezsijébe nem fog belefizetni olyan napokon, amikor nincs itt. Mondjuk ez érthető, de akkor ez rám is vonatkozik. Szóval a megoldás az lenne, hogy a 3. lakó fizetné a rezsi legnagyobb részét, mi meg a nyári szünet okán kevesebbet. Csak ezt neki is meg kéne mondani, viszont nem az én ötletem volt, úgyhogy szerintem jogosan a másik lánynak kéne ezt lemeccselnie vele, mert a 3. személy ennek biztos nem fog örülni.


Amúgy eszem ágában se lenne nekem ilyesmiért sz*rrágónak lenni, a szoba bérlése felelősség, nem lehet kibújni alóla azzal, hogy ha nincs itt, nem fizet...de ez csak az én véleményem. Kiszámoltam, kb. 10 ezer ft-ot spórolna így, hogy nem fizet teljes rezsi harmadot június-július-augusztusra, ennyi pénzért meg szánalmas balhézni szerintem. Menjen el 2 napra hostesskedni egy plázába, többet keresne úgy.



2019. jún. 25. 06:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Végülis van benne valami. Mondjuk ha szerinted ez fillerbszás akkor nem értem miért akarod pont ugyanazt csinálni?
2019. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A 3. Fél helyében én abban a pillanatban amikor közlitek velem felmondanám a bérleti szerződést és akkor úgy tudjátok fizetni egymás között az albérletet ahogy szeretnétek. :)


Értem én hogy nem fair az 1 rezsi 3 felé osztva rendszer mert az ott lakó többet hasznàl, de ezt már a beköltözésetek előtt közölni kellett volna. Ráadàsul akkor úgy kell számolni hogy néha bármelyikőtök többet fizethet mert gondolom nem fogjàtok összehangolni, hogy ki, mikor hova megy, szóval ha te nem vagy ott akkor a 2. Lány felesben fogja fizetni az albit a 3-al?

Mellékes, de ha az ott lakó lány esetleg nyaral vagy leugrik valahova és ti sem vagytok otthon akkor az aznapi rezsit nem fizeti egyikőtök sem? (Áramot, ha tàvfűtéses albi akkor fizetitek a gázt is).

Hotelnek meg szállodának hívják azt a konstrukciót amit ti szeretnétek, és ebben az esetben csak az ott töltött napok száma után fizettek - jóval többe kerül ez mint fizetni egy albit de nem osztozkodtok senkivel. Akkor sincs ilyen vita ha egyedül béreltek lakást.


Ja és természetesen ha te is ezt szeretnéd csinálni akkor nem szempont, hogy kinek az ötlete volt, mindketten üljetek le beszélgetni a lakótársatokkal.

2019. jún. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mert ha ragaszkodik hozzá, akkor nem igazságos, ha egyoldalú a dolog.
2019. jún. 25. 06:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Én tényleg nem akarom, eszembe se jutott volna, de a lakótársam anyja közölte a tulajjal, hogy ez lesz, konkrétan azt a hasonlatot alkalmazva, hogy a hotelben is csak az ott töltött időt fizetik ki. :D A tulaj meg belement. Amit meg ő megspórol magának, abba meg nekem belefizetni. Hol igazságos ez? Csak az a rendszer az, ha a 3. lakó belemegy abba, hogy a saját fogyasztásába mi nem fizetünk bele. Az átalánydíjas fogyasztás így is megy 3 felé, azt nem lehet megúszni, csak a víz és az áram a kérdés. Gáz nincs a lakásban.
2019. jún. 25. 07:02
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Hát mivel kevesebb lesz a fogyasztás, a számla is kevesebb lesz, tehát azzal, ha ti arányosan kevesebbet fizettek, ő pedig ugyanannyit, azzal pont ki lesz egyenlítve a számla.

Nem értem, hol a baj?

2019. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. Szóval szerinted igazságtalan de akkor mar inkább te is rátolod a szrt a harmadikra? Miért nem mész el egy plázába dolgozni egy napot?


Mi van a szerződésben? Ha az hogy egyenlő arányban fizettek akkor a harmadik csaj helyében biztos nem mennék bele.

2019. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

???...

Teszemazt ha a villanyszámla volt havi 6000 Ft, most lesz 4000. Az állandó lakó fizeti a maga 2000-rét, ti meg 1-1-et.

2019. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is gondolom van egy szerződés, amiben gondolom le van írva, hogy kinek milyen fizetési kötelezettségei vannak.

Aztán meg a rezsi egy jelentős része független attól, hogy van-e valaki a lakásban: közös költség, alapdíjak, szemétszállítás stb.

Amúgy nem tudom mi a pontos felállás (ki a főbérlő), de én megmondanám a srácnak h vagy fizet vagy megy.

2019. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy számoltok alapdíjjal is? A víz meg az áram esetében is van alapdíj, amit fogyasztástól függetlenül fizetni kell. Csak a fogyasztás alapú rezsiről.lehez esetetekben szó. Ami 2ezer forintnál nem több havi szinten. Ha a fűtés általánydíjas, akkor azt a lakásban tartózkodástól függetlenül fizetni kell. Tényleg szarrágás, amit csináltok. Ha nekem a bérlőm ilyennel jönne, bontanám a szerződést.
2019. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Én még mindig nem értem, milyen jogcímen akarnál több pénzt beszedni tulajként, mint amennyit a közművek ki fognak számlázni. Megemeled a bérleti díjat nyárra a téli bérleti díjhoz képest? Hogyan? Miért?
2019. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!