Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó, hogy 2-3 hónapon belül bekövetkezhet az, hogy elveszítem az otthonomat.Minél hamarabb szeretnék egy másik helyet találni.A jó oldala a dolognak az, hogy van nálam 250000 FT.Mekkora az esély arra, hogy találok olyan munkát, ahol adnak szállót, csak 1 főre egy szobát, és 1, vagy 2 műszak van?Fizikai, és monoton feladatokra vagyok alkalmas.Elmennék bárhova, talán Németországba is, lehet annak több értelme lenne, ha ott könyörögnék valakinek, mint hogy itt szenvedek a munkákkal, és azt hiszik rólam, hogy drogos, meg zakkant vagyok.Hallottam olyat is, hogy Aspergeres, és elesett.Na, de mit tudok csinálni, ha az utóbbi az igaz?Menjek be pszichiátriára, ha már jó emberismerő is mondta, hogy velem valami nem kóser?Higgyétek el, mindent megteszek annak érdekében, hogy kijöjjek a gödörből, de attól félek, hogy egymagam erre kevés leszek.

Kérlek, segítsetek, ha tudtok!

21/F



2019. jún. 26. 22:15
 1/5 anonim válasza:
Sajnos a munkásszállók olyanok,hogy 3-4 fős szobák.
2019. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is: azt írod, hogy 2-3 hónapon belül elveszíted az otthonodat. Akkor még van időd, mégpedig pénzt kellene keresni. Amíg megvan az otthonod, addig kicsit még dolgozni kéne ott helyben.

Azt a pénzt, amid van, nem kellene elkölteni. Az jó, hogy van. Be kell osztani egyelőre.

Nem írod, hogy melyik város, hol akarsz albérletet keresni. Így nem egyszerű. Mások az árak. Ha egymagad vagy, akkor a legegyszerűbb egy szobát bérelni, több fiatallal együtt, sok ilyen van, elsősorban diákok szokták, de dolgozó fiatalok is.

Aztán, vannak ilyen összeszerelő üzemek, és vidékieknek szoktak biztosítani szállást. Ezeket az állásokat "operátornak" hívják. Jófogáson találsz bőven.


Albérletet, munkát (operátor) találsz jófogáson, facebookon (marketplacen, csoportokban, ilyesmi), illetve albérlet hirdetések vannak komolyabb oldalakon is, de ott nem hiszem, hogy kiadó szoba is van.


Németországhoz több pénz kell, tartalékban. Azért, mert ha nincs, kiszolgáltatott vagy. Oda rendes közvetítőn keresztül tudsz kimenni (az igazi közvetítő nem kér pénzt a közvetítésért, mert azt a munkaadó fizeti). Vagy magyarok is, magyar cégek is dolgoznak kint és keresnek. A legtalpalósabb a vendéglátás, de ott kapsz mindent. Nem tudom, mi a szakmád, de az építőipar a másik, nyilván. Nagyon fontos a nyelvtudás. Jó németes vagyok, és mi gondolkodtunk a párommal, hogy kiköltözünk Ausztriába, csak különmentünk. Szóval sok mindennek utána néztem. Hidd el, hogy nagyon fontos ott hogy anyagilag biztos legyél.


Én javasolnám, hogy az operátori munkát próbáld meg, ha amúgyis mondtad. Németbe később is kimehetsz. De egy jó fizetés (operátorokat elég jól megfizetik azért) téged is megnyugtatna.


A másik: ne ess kétségbe! Nézzél ezeknek utána, még időben vagy.


A pszichiátriáról:

én pszichiáterhez járok. Hát hogy ez hogy alakult így, az hosszú, de a lényeg, hogy egyszer ajánlottak egy magánorvost. Majdnem 10 ezer egy alkalom, csakhogy ezért a pénzért törődik is veled. Valamint én hozzá pszichoterápiára járok. Ne essél kétségbe, nekem is mondtak már mindent, hogy ilyen vagyok, meg olyan, és még itt vagyok. Én is rágódtam magamon sokat. "jó emberismerő mondta, hogy valami nem kóser". nem kell annyira foglalkozni vele, annyira szeretnek beleszólni emberek a másik életébe ebben az országban, hogy csak na.

Én inkább azt sejtem, hogy önbizalmad nincsen. Ez majd kialakul, lesz jobb, (nekem se volt). És nyilván komoly gond neked a lakhatásod, meg a munka, pénz, persze, hogy ideges vagy.

Amit tudnék ajánlani, az elsősorban a pszichoterápia, és leginkább a magánorvos. Pszichológus, vagy pszichiáter. Simán lehet, hogy egy pszichológus elég lenne. Az a baj, hogy az állami pszichiátria messze nem nyújt annyit a betegnek, mint a magán. Az nem megoldás, ha bemégy egy kórházba. A magánorvoshoz nem kell állandóan járni, eleinte esetleg többször, de én pl. kéthavonta jártam. És a pszichoterápia segítene, meg a szakember.


Sorban biztosan el fog rendeződni. Nézd meg az operátori állásokat, pályázd meg, ott mindig van felvétel, nem kell aggódni! Meg van az albérleti szoba. Ha tudsz addig munkát vállalni, az is jó, amit írtam. És gugliban nézzél magán pszichológust, vagy pszichiátert, lehet, hogy valami enyhe gyógyszer jót tenne, de addig csak, amíg rendbe jön az életed. Nem kell örökké gyógyszert szedni.

És ne beszéld be magadnak, hogy veled valami baj van, meg hogy Aspergeres vagy, meg hasonlók. Szabadidődben találj valamit, amivel szívesen foglalkozol, és kikapcsol. Munkahelyre sem úgy kell odamenni, hogy neked valami bajod van! Rajtam sem látszott semmi kívülről. Bemégy dolgozol, max elmégy néha a piciáterhez, ennyi.

Remélem, segítettem.

2019. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

senkinek ne dicsekedj, hogy mennyi kp-d van...hamar megszabadítanak tőle.


Van olyan cég, amely Angliába, vagy Norvégiába közvetít fizikai munkásokat..nem nagy szám, de a tétlenségnél jobb. Ha kérdezik, akkor csak annyi pénzed van, amennyi kell a jelentkezéshez.

2019. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy elveszíted az otthonodat?

Én iskolába iratkoznék és állami gondozásba mennék ilyen helyzetben.

2019. jún. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

21 évesen állami gondozásba? Ez érdekes lenne!:D

2019. jún. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!