Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Teraszomon beköltözött egy...

Teraszomon beköltözött egy hangyacsalád kedvenc virágom nagy cserepébe. Hordják ki a virágföldet belőle. Hogy szüntessem meg ezt?

Figyelt kérdés

2018. máj. 24. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyen hangyacsapdát és végük.

Még a bolyba is beviszik, azzal etetik az utódokat, így az egész boly megszűnik.

[link]

2018. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen hangyacsapdákról nagyjából mindenki azt írja, hogy a hangyákat nem érdekelte.

Nálam se ment bele egy sem.


Vegyél valami rovarirtót, mondjuk, Spilant egy tasakkal.

Ha 4 grammos a csomag, akkor öntsd ki ennek kb. a tizedét, oldd fel egy liter vízben, és jól öntözd be a virágot. (Ha annyira nagy a cserép, lehet több keveréket is csinálni.)


Én már próbáltam víz alá meríteni a cserepet két órára, de olyan légkamráik vannak, hogy ott túlélik az "árvizet".

2018. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom 2-es, hogy milyet próbáltál ki, nekem bevált.

A nagy pálmám hatalmas cserepébe költöztek be, mert nyáron kint van a kertben és nyomtalanul eltűntek.

Igaz, kellett hozzá vagy 3 hét.

2018. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!