Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kör keresztmetszetű csőre...

Kör keresztmetszetű csőre hogyan kell rögzíteni egy csapágyat, hogy egy pozícióban maradjon. Arra gondoltam, hogy két oldalról egy egy alátéttel (ami a belső gyűrűhöz ér) oldalról hozzászorítom bilinccsel. Mi a normális megoldás?

Figyelt kérdés
8-as vagy 10-es tömör acél vagy üreges alu csőre szereték rögzíteni és általában a csapágy rögzítése a probléma. Ragasztani nem akarom, hogy később lehessen oldani. Tudom, hogy szoktak csapágyat melegítéssel, hűtéssel.... de ezek a csapágyak rácsusszannak :) ez nem jó út, rádaásul rezgések is lesznek.

2019. máj. 16. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Zéger gyűrű két oldalra, bár csőnél nem biztos, hogy van annyi falvastagság.
2019. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Préseléssel rögzíted a csapágyat. Ha csak úgy simán "rácsusszan", akkor nem sokáig fog neked megfelelően működni, ütni fog a csapágyad.
2019. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rácsusszanik, az règen rossz, mert megfordul a tengelyen is. A csapágy esztergált illesztett felületre kell felütni. Seeger gyűrűkkel tudod a helyèn tartani, aminek a nútot szintèn eszergával kèszítik.
2019. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fantom83 ***** válasza:

Mindhárom előttem szólónak igaza van.

Továbbá a rezonancia és a "holtjáték" miatt a csöved fala megrepedhet,és jobb esetben csak simán eltörik,rosszabb esetben valamit bedarál,vagy elszáll forgás közben.

Csak tömör anyagra,préseléssel,vagy Séeger gyűrűzéssel.

2019. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra a részre, ahová a csapágy kerül, a csőre egy külön gyűrűt kell készíteni, amit a csőre szoros illesztéssel kell szerelni (pl. zsugorkötés).


A gyűrűnek a külső felületét kell kiképezni úgy, hogy az a csapágy fogadására alkalmas legyen. (Pl. kell rá egy váll, aminek ütközteted a belső gyűrűjét a csapágynak, a másik oldalról meg ki lehet alakítani saeger-gyűrűnek beszurást.

2019. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZ67 ***** válasza:

Mindenki jól mondta előttem.

Persze ha ez valami szélforgó lesz a gyereknek, akkor nem kell ilyen normális megoldás.

Az oldás miatt nem akarsz ragasztani... mi lesz ez amúgy?

Hátha akkor tudunk egy kicsit kevésbé normális megoldást is :-)

2019. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Amúgy egy robot fűkaszának lesz a meghajtó tengelye nagy fordulatszámot nem kell várni tőle. Látni láttam de sosem tudtam hogy seager gyűrűnek hívják.Ez jó megoldás lesz elsőre!
2019. máj. 17. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!