Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a falba egy 40 x 40 es...

Ha a falba egy 40 x 40 es zártszelvény végeit (polc lesz) tervezem befalazni, megfelelő-e falazóanyagnak a modellgipsz?

Figyelt kérdés
(a 2 szemben levő falon lyukat vések, oda helyezem a zártszelvény 2 végét, és a lyukakat bedolgozom (pl. gipsszel, ha az erre megfelelő....(vagy mivel?)
2019. okt. 15. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen terhelés lesz a polcon és milyen távol van a két alátámasztás?
2019. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 40x40-es zártszelvényt használsz, akkor gondolom nem a pávatoll-gyűjteményed fogod tartani rajta, tehát komolyabb terhelés feltételezett. Így attól függ milyen mélyen és mire lesz "ráültetve". A modellgipsz nem lehet a teherhodó, azt azonnal ki fogja szakítani a terhelés. Az is kérdés mekkora távot hidal át. Ha nagyot, akkor némi meghajlás is bejátszhat, ott a sima gipsz repedezni fog.
2019. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2 fal egymástól 3 m-re van. Általános lomtárolás lenne majd a feladata. Téglafalba építem majd be, kb. 10-10 centire tervezem bevésni a téglafalat. A 40 x 40 -es zártszelvény belsejét igyekszem majd kitölteni egy 20 mm átmérőjű tömör gömbvassal, - meg még amilyen vasat bele tudok tuszkolni - hogy minél kisebb kedve legyen behajolni.
2019. okt. 15. 16:33
 4/6 A kérdező kommentje:
A gipszen kívül van még esztrichem....A gipsz valójában csak úgy merült fel bennem, hogy a múltkor egy kisebb helyet javítottam modellgipsszel, és a kis edényben maradt maradék úgy belekötött(plusz egy eszcájgvilla (amivel kevergettem) hogy úgy kell majd "kirobbantanom" belőle)....ettől kaptam "vérszemet"
2019. okt. 15. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:

3 méter áthidalása esetén a 3 méteres zártszelvény a terhelés alatt középtájt azért valamennyit lehajolhat (a terheléstől függő mértékben). Ne tisztán gipszet használj, hanem keverd össze finom bányahomokkal kb. 1:1 arányban és amíg még nem kötött meg teljesen, a kitüremkedett anyagot nedves újságpapír gombóccal a fal síkjába tudod eldolgozni.

Szerintem a falba elég ha 4-5 cm mély lyukat készítesz, mindenesetre a zártszelvény vége kb. 2 cm mélységben üljön fel a téglára. Az persze nyilván tudod, hogy ilyenkor az egyik lyukat csak olyan mélyre kell elkészíteni, hogy a zártszelvény vége 2 cm mélyen a téglára üljön, míg a szemközti falon lehet ugyanekkora mélységű, de, hogy be tudd azt a végét illeszteni a falba a lyuk felett egy lefelé futó árkot is ki kell vésned. Ennek megfelelően először mindkét falon meg kell határozni a vakolat vastagságát, ezek alapján tudod levágni méretre a zártszelvényt.

2019. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2019. okt. 15. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!