Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudom megoldani, hogy...

Hogy tudom megoldani, hogy (kerekeken) mozgatható legyen a munkaasztalom, de ha akarom akkor le is tudjam rögzíteni?

Figyelt kérdés

A napokban készítettem végre egy használható munkaasztalt zártszelvényből. Kb 30-40 kg az egész üresen, de elég nehéz mozgatni és úgy lenne az igazi hogy megpakolva is tudnám ida oda tolni. Négy lába van, amik szintén zártszelvény darabok. Ezeknek az aljára képzeltem el kerekeket, vagy mind a 4 forgó és fékes, vagy 2 forgó, és 2 forgó ÉS fékes. Így tudnám mozgatni, és rögzíteni is. De van ezzel egy kis probléma. Mégpedig hogy hiába lépek rá a rékekre, az soha nem lesz olyan stabil mintha szimplán kerekek nélkül állna az asztal.


Néztem videókat youtube-on, de egyikse passzolna igazán ehhez az asztalhoz mert mindegyik az asztal majdnemhogy az egész alsó részét elfoglalják mint például ez: https://www.youtube.com/watch?v=_dGNyc1kHAw

Egyébként nagyon egyszerűen és jól van kivitelezve itt ezen a videón, de ahol ez a szerkezet van, ott az én asztalomon fix "polc" van.


Esetleg olyanra gondoltam még, hogy a kerekek simák lennének (nem fékes, csak forgó) és mind a 4 lábra egy hosszabb hatlapfejű csavart raknék, amivel fel tudnám néhány miliméterrel emelni az egész asztalt, és egyben ki is lehetne vízszintezni. Ezzel pedig annyi a problémám, hogy nem tudom mennyire tartana az az egy csavar a lábaknál, illetve ha anyacsavarokat hegesztek fel és azon keresztül menne át ez a csavar, akkor az tartana-e eleget? Anyacsavart hegeszteni acélhoz pedig nem tudom hogy ajánlatos-e, vagy semmi extra és ugyan úgy hegeszthetek vele? (MMA hegesztésről van szó)


Eddig jobb megoldást nem találtam, és nem is jut eszembe semmi más, de ha bárkinek bármi ötlete van, kérem írja meg! :)



2019. júl. 14. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a polc útban van, tedd kívülre az emelő szerkezetet. Esetleg a béka emelőhöz hasonló asztal alá begurítható változatban is gondolkodhatsz.
2019. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyát tudod hegeszteni, csak ha kihűlt, át kell vágni a menetet. Nekem az jutott eszembe amit le is írtál.
2019. júl. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen megoldás, bár a képen nem túl jól látni:

[link]

2019. júl. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal fontosabb,hogy stabilan álljon,mint hogy mozgatható legyen!

Ezért én alapból fixre csinálnám,-és amit az előző linkelt,-a kerekek csak alkalmi jelleggel volnának "lenyitva" az esetleges mozgatáshoz.

2019. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Kaptátok a zöld kezet!

#4 Szerintem is fontosabb hogy stabilan álljon, ezért jöttem ide hogy kinek milyen ötlete van :D

2019. júl. 16. 10:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy megcsinálni hogy két kerék és két stabil lábon álljon.
2019. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!