Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A King Tony szerszám márkának...

A King Tony szerszám márkának hol van Magyarországon központi raktára, illetve a kiskereskedők honnan szerzik be az árukészletüket?

Figyelt kérdés

Az érdekelne pontosabban, hogyha rendelek egy webaruházból valamilyen szerszámot, akkor a megrendelt árut 1-2 napon belül megkapom. Tehát biztos, hogy nem akkor hozzák Taiwanról. Valahol kellene lennie egy központi raktárnak itt Magyarországon, ahonnan a kiskereskedők be tudják szerezni az árukészleteiket. Jól gondolom? Vagy milyen szisztéma alapján működik ez a szerszám márka értékesítése?


Köszönöm az értelmes válaszokat!



#marketing #barkácsolás #King Tony #szerszám márka értékesítése #King Tony raktár #kéziszerszám raktár #King Tony disztributor
2019. okt. 25. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nagykereskedelme van, de akár szomszédos országból is hoznak. Persze naponta többet hoznak, nem a pár darabokat.
2019. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen!


Közben rátaláltam a neten, hogy egy pomázi cég van megjelölve hivatalos disztributornak. Gondolom, hogy akkor nekik nagyobb raktárkészletük lehet.

2019. okt. 26. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gondolod.

De veled nem fognak szóba állni, ezért van a kiskereskedelmi hálózat. Sőt azt sem fogják elárulni, hogy a kereskedők mennyiért kapják az adott terméket. Az egyes kereskedők kedvezménye is függ az éves rendelt mennyiségtől, más kedvezményt kap aki évi egy-két millióért árul, meg mást aki húszért.

2019. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van webauházuk is, tehát elméletileg tudok tőlük rendelni. ....de elárulok egy titkot. Nem tőlük szoktam rendelni, mert ők hivatalos nagykereskedés létükre is drágábban adják a termékeket, mint több más webáruház.


Egy dolgot már megtanultam az életben, hogy ami nagyon nem megy, azht nem kell erőltetni. Oda kell menni, onnan kell bármilyen árut beszerezni, munkát találni, barátságokat kötni stb. ahol van rá kereslet, ahol van rá igény, ahol olyan emberek vannak, akik fogékonyak az igényeimre, képességeimre, társaságomra. Egy kicsit zsúfoltra sikerült, a fenti a mondat, de a lényeg szerintem érthető.


Egyébként köszönöm a hozzászólást!

2019. okt. 26. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül drágábbak az áraik: mivel képviselet és nagykereskedés, nem akarnak egyéni rendelésekkel vesződni. Nem sokkal kevesebb munkaidő feladni Józsi bácsinak egy villáskulcskészletet húszezerért, mint egy partnernek egy raklap cuccot kétmillióért.
2019. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindent értek. A kis "20 ezres pista bácsik" keresleteiből tevődik össze a cég árbevétele. Ma már rengeteg más kéziszerszám gyártó cég van Magyarországon jelen, akik örülnek a kis 20 ezres árbevételeknek is. Amit még érdemes megemlíteni, hogy a napi iparszerű használatra nem ezt a márkát fogják választani a cégek, mert attól gyengébb minőség ez a márka.


Csak néhány szerszám márka a teljesség igénye nélkül: Beta, Facom, Yato, Jonnesway, Toptul, Genius, BGS, IUS, Würth, Berner, CetaForm, Raxx, Bahco, Unior, Gedore, Hazet, Snap-On, Knipex, Stanley, Wera, Wiha, Milwaukee, Sealey stb.


A sok "kis ember", akik pl. a netes csoportokban beszélgetnek egymással, azok is jelentős reklámerővel bírnak csoporton belül. Több ilyen csoportban is jelen vagyok és megy ám az információ arról, hogy milyen márkát, hol, mennyiért érdemes venni. (Ezeket a fenti dolgokat csak úgy elmondtam.) :-)

2019. okt. 26. 18:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Meglepődnél, hogy egyes magyar cégeknél milyen sz@r szerszámokat adnak a melós kezébe. Barkács minőséggel dolgozik a legtöbb cég, mer az "occsó", a melós meg szív....


Nem tudom, hogy mi a bajod a KingTony-val, ami valóban ipari minőség, és ár/érték arányban az egyik legjobb szerszám.


A yato-t meg a BGS-t nyugodt szívvel kihúzhatod a listádról, vállalhatatlan minőség mindkettő. Új BGS oldalcsípő fogó nem vágja át a műanyag kötegelőt!!! Yato 3/8-os "T" feltűző szárról lepotyog a dugókulcs. Yato bitbefogóból kiesik a rugó. Yato 1/4-3/8 adapter rugós golyója nem fogja meg a dugókulcsot. Semmit nem vagyok hajlandó használi ezekből a márkákból.

2019. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es valamit nagyon félreértett. Én az egész kérdést azért tettem fel, mert szerettem volna egy olyan terméket beszerezni a King Tony márkából, amelyet eddig nem sikerült megtalálnom semelyik webáruházban.


Tudom én is, hogy sok autószerelő műhelyben rengeteg más kéziszerszám márkát használnak.


A Yato 1/4-es T-szárból pedig, hogy lepotyog a dugófej, azt még valamikor én véstem fel ide a netre, mert ez velem történt. Ugyanis ez a szerszámos téma érdekel. Ha már itt tartunk, akkor a piacos szerszámok tapasztalait is megosztottam valahol, arra is érdemes rákeresni.


Azt azért nem tudom elképzelni, hogy egy nagy autóipari cégnél mint pl.: az Audi, Mercedes stb, ahol ipari szinten termelnek, naponta több autót raknak össze, ott is a King márkát használnák. Persze lehet, hogy tévedek. Ajánlom figyelembe vételre egy King és egy ugyanolyan pl. Beta szerszám összehasonlító elemzését megtenni pl. racsnis kulcsok tekintetében. Azért kitűnnek a különbségek. ...de nyilván ezért kerül egy Beta termék kb. a 2-3-szorosába egy King-nek. Ezzel nem lehúzni akartam egyetlen szerszám márkát sem, hanem csak a tényeket közölni. Kénytelen vagyok ezt is ideírni, mert vannak, akik mindent félreértenek.


Abban egyet tudunk érteni, hogy a King márka ár-érték arányban egy nagyon jó márka.

2019. nov. 10. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak garázsipari cégek használnak dugókulcsot, megfordultam pár cégnél és nálam is megfordul pár külső szolgáltató cég, szakszerviz. Nagyon kevesüknél van ipari minőség.


Most akkor csak neked lehet negatív tapasztalatod a Yato feltűző szárral? Én amúgy 3/8-os méretet írtam, te 1/4-est. Nem itt olvastam, hanem saját tapasztalatból írkálok, sajnos van bőven negatív élmény.


A Beta nem érdekel. Semmivel sem jobb az átlagnál és 3x áron van. De mindegy is...

2019. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban, igaza van a 9-esnek. Elnéztem a feltűzőszárral kapcsolatos írást.


Én azt tapasztaltam a kéziszerszámok területén, hogy az egyik gyártónak ez a terméke a jobb (ergonómikusabb, könnyebb, kézreállóbb, esetleg esztétikusabb, praktikusabb srb.), a másik gyártónak pedig amaz. Pl.: fogók tekintetében szerintem a Knipex egy nagyon jó márkának számít. Persze ez csak az én véleményem.


Amit én tapasztaltam az az, hogy állami cégeknél sok esetben jobb minőségű szerszámokkal dolgoznak az emberek, mint maszekoknál. (persze az más kérdés, hogy xy kicseréli a profi villáskulcsát valami otthoni no name márkájúra és azzal szenved egész nap, otthon pedig pihen a márkás szerszám, amelyet évente 2x vesz elő.


Talán sok kisebb cég ezért is ad gagyi szerszámokat az alkalmazottai kezébe, de nem biztos. (+ olcsóság miatt is, ami már feljebb említésre került) Egy saját vállalkozásnál vagy 1-2 fős kisebb cégnél, ahol könnyebben lekövethetőek az események, ott más a helyzet.


A Beta-nak a 2000-es évek környékén volt egy hullámvölgye, amikoris a költséghatékonyság miatt minőségromlás következett be a cégnél. (törtek a szerszámok - netes információ)


A Toptul márka is nagyon jó. Kb. olyasmi minőség lehet, mint a King, de valamivel olcsóbb áron. Sajnos itthon nem annyira elterjedt, mint más márkák.

2019. nov. 11. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!