Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonfalra mivel lehetne...

Betonfalra mivel lehetne képet feltenni fúrás nélkül?

Figyelt kérdés
Most festettük ki a lakást és érdekelne, hogy milyen alternatívák vannak képek kiakasztására. Fúrni nem nagyon szeretnék...a kétoldalas ragasztó felejtős, mert visszaszedésnél lekapja a vakolatot is. Az OBI-ban lehet kapni ilyen betonba üthető képakasztókat, ilyen kis tűk vannak rajta, amit belekalapálsz a falba. Erre gondoltam, bár nehezen tudom elképzelni, hogy a kis tűk tényleg masszívan beleüthetők. Valami ötlet?
2019. nov. 4. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miféle vakolat az, amit egy hitvány kétoldalas ragasztó leszed?!
2019. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem a vakolatra gondol, hanem a glettanyagra, amivel simítják a durva vakolatot. Azt simán leszedi a jó minőségű kétoldalú ragasztó.

Viszont egyéb megoldás nincs, csak a fúrás vagy a ragasztás.

2019. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam egyébként.


[link]

2019. nov. 4. 09:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem drága, vedd meg és meglátod. Bár én abból indulnék ki, hogy ez maximum a vakolatba fog bemenni, a betonba nem, de ki tudja.

Feltételezem azt is, hogy nincs fúrókalapácsod ami a betonfúrás egyetlen hatékony eszköze, ezért sok választásod nincs. Viszont ez ugyanúgy elcseszi a vakolatot, mint a ragasztó, ugyanott vagy, ha leszeded akkor javítani kell.

2019. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha igen jó sima a fal esetleg megmaradhat rajta egy tapadókorongos akasztó, de nem biztos, nem próbáltam.
2019. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"visszaszedésnél lekapja a vakolatot is"


Késsel kell alányúlni, akkor ép marad a fal.

2019. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha pedig a dekoráció nagyon könnyű, pl. papír, szalvéta, stb., akkor mágnesfestékkel és mágnessel. De akkor ott marad a falon egy szürke pötty, ha az nem baj.
2019. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Najó. Kérek kölcsön egy ütvefúrót... :DDD


Bár egy cikkben azt olvastam, hogy nagy tévhit, hogy az jó a betonhoz. Vagy a fúrófej nem mindegy.

2019. nov. 4. 09:59
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Ütvefúró és vídiás fúrószár.
2019. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Itt elég lesz egy rövid ötös tipli, amivel egy standard ütvefúró-kőzetfúrónak is meg kell birkóznia, főleg, hogy a betontba maximum csak 2 centit kell fúrnod. A lényeg a sebesség: betonba mindig csak lassan, alacsony fordulaton, türelemmel.
2019. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!