Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen motorfűrészt ajánlotok...

Milyen motorfűrészt ajánlotok otthoni használatra? Nem lenne sokat használva, de nem szeretnék olcsó gyenge gépet még a nagy márkák közül sem, a tartósságot figyelembe véve.

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
stihl. Kivéve a 170-es, bár otthoni használatra valószínűleg még ez is megteszi ha nem 40 cm-es rönköket akarsz vele vágni.
2020. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
66%

Attól függ mennyi pénzt szeretnél rááldozni.

Én pl a Stihl Husqvarna kisebb gépeivel egyáltalán nem vagyok megelégedve, ugyanúgy romlanak mint egy kínai és drágák is meg erejük sincs.

A Makitát/Dolmárt felejtsd úgy ahogy van.

Tudni kell, hogy a Stihl Husqvarna közül a Husqvarna a jobb, láncban, tartósságban, árban, csak nincs olyan nagy neve, bárki bármit mond, javarészt a Husqvarna a jobb.

Nekem amúgy kínai van kicsiben, romlik igen, de nem nehéz megcsinálni, és annyi a titka, hogy kell rá egy profi láncvezető és lánc. Nekem Oregonon láncvezető van és most veszek rá egy Husqvarna láncot, mert a Stihl elég gyenge volt. Láncvezetőből és láncből 1.5 mm vastagságú legyen, (van 1.1/1.3/1.5/1.6mm) nehogy az 1.5 mm es vastagság alá menj, mert nagyon szarok! nyeklik nyaklik a fában, a láncok is gyengébbek hozzá.


Ha olcsón kell jó (kínai), akkor ott a FUXTEC 6200-as fűrésze (62 ccm), én most bánom, hogy akkor még nem tudtam róla és csak egy 5200-as kínait vettem.

Ha kell profi olcsón, akkor használtan Husqvarna 372 XP, 390 XP, 395 XP


Na de én neked egy Fuxit ajánlanék.

https://www.youtube.com/watch?v=GZaQIXVCRFA

2020. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segített.
2020. jan. 19. 12:44
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem mostanság a Mcculloch gépek válnak be. Husqvarna partnercég. Jó minőségű masszív gépek. Ha most vennék fűrészt ezt a márkát választanám. Fűnyíróm és benzines sövényvágóm ilyen.
2020. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 16 éves H137-m van. Tökéletes a ház körül,a vihar kinyomta a 40 éves diófánkat,azt is szép lassan feldaraboltam vele.(Jó 60 centis dereka volt)

Viszont két éve vettünk egy őszibarackost,amiben 180 fa van. Arra egy kis egykezes Hect gépet vettem,(927).nagyon jó,egyszerű vele gyümölcsösben dolgozni.28k volt.

2020. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!