Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet levenni a járóker...

Hogyan lehet levenni a járókereket a Sever szivattyúról?

Figyelt kérdés

Fel szeretném újítani,de nem boldogulok a járókerékkel,nem jön le.

Csináltam hozzá lehúzó szerszámot,hőlégfúvóval megmelegítettem,-semmi. Már a két 6-os furatból,ami a járókerékben van kihúzza a szerszám a menetet...


Aki esetleg sikerrel lehúzta,kérem árulja el,hogyan sikerült!


2020. máj. 31. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így távgyógyításban elég nehéz,ha nincsen rárohadva akkor valószínűleg a retesz ék szorulhatott meg, próbáld az éket befelé ütni, pl csavarhúzót nekiteszed és kalapáccsal megütöd az éket.


Mellesleg általában nem kell hozzá spéci szerszám,főleg ha amúgy is darabaokra szeded felújításhoz.

2020. jún. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rá van!A huszon~év alatt még nem volt szétszedve.Nem törném szét a járókereket//lapátot,6~6,5k egy új.
2020. jún. 8. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor csiszold meg a tengelyt, vékony csiszolópapírral amennyire lehet nyúlj be a járókerék alá is, utána féktisztítóval fújj be a tengely és a kerék furata közé, valamennyi biztos bejut, miután meg/ki száradt a féktisztító, vagy olajspray-t vagy fúró üregelő spray-t fújj be a tengely és a kerék közé(ne sajnáld), miután ezt megtetted határozottan de nem túl sok erővel koppintsd meg az éket, utána egy vascsővel/kifúrt fadarabbal a tengelynél üsd meg befelé a járókereket, hogy engedjen a rozsda,elvileg ha megmozdul a járókerék utána melegítéssel letudod húzni, mondjuk ahhoz legalább 60-100fokra fel kell melegíteni hogy értelme is legyen, ha így se jön le, akkor lekell törni, nincs mese.



Mellesleg lehet többször is ismételni a leírtakat, elvileg nem károsítod vele.

2020. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos,leszenvedtem...a két M6-s furatot átfúrtam 8-ra,szerszámmal lehúztam a bronzkereket 1 mm-t,-majd visszaütöttem...csav.laz. 2mm húzás,vissza.

Röpke bő óra alatt lejött!


Viszont az a kib@szott íves retesz...na az nem akar kijönni a tengelyből pfff

2020. jún. 8. 21:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!