Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Falba épitett Henco cső...

Falba épitett Henco cső vélemények. pro-kontra. hozzáértő véleményeket és tapasztlatokat várok ?

Figyelt kérdés

fürdőszoba újra vizvezetékezése a téma. Van már nálunk ilyen megoldás de a falon kivűl. vagy 15-17 éve gond nélkül működik. nem ereszt nem szivárog. A toldások sem az T elosztó idomoknál sem, sehol. Nem is az 5rétegű cső érdekel elsősorban hanem a toldások tartóssága. Csavarkulcsus rászoritós toldóim, elosztóim vannak, nem a roppantós fajta. Sok helyen hallom, hogy nincs vele semmi baj, tartós, birni fogja minimum vagy 15 évig. a boltban is dicsérte a szaki, de van aki azt mondja h ne épitsem falba mert szar az egész és csak csak ereszteni fog majd az évek során egy egy T elosztó idom, vagy könyök elem.

Van valakinek tapasztalata ebben.

Mondjuk mindenképpen a terv az hogy ha beépitem akkor a csempe feletti résznél vezetem végig és onnan húzgálom le az elágazásokat a csaphoz, kádhoz hogy ha neadjisten gáz van ne a csempét csesszük szét.



2020. okt. 3. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk 6-éve van benne a falban nincs semmi baj vele .
2020. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Falba ha nem muszàj azert nem nagyon szoktak toldani kötni csak falon kívül.
2020. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Hivatalosan csak a press idomokat falazhatod le, azt is megfelelő csőhéjszigeteléssel, hogy egyrészt a vezetett víz hőmérsékletével nem a falat fűtsd, másrészt a hőmérséklet változásból eredő diletációs cső mozgásoknak legyen hely.

A kulcsos fittingek roppantógyűrűje idővel el tud mozdulni a sok és nagy hőváltozásra, amit csak ismételt meghúzással tudsz orvosolni.

2020. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Falban-padlóban ne toldjál ha egy mód van rá,sajnos csináltam évekkel ezelőtt én is jó pár helyen-volt is gond szinte mindenhol évek múltán.Ragasztott pvc-u csöveket sokan szidják meg félnek tőle de azokkal még soha semmi gond nem volt sok év után sem.
2020. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!