Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » LED lámpát hogyan szokás...

LED lámpát hogyan szokás javítani?

Figyelt kérdés
Ilyen [link] lámpáim vannak a lakásban, most elromlott az egyik,kérdésem, hogy hogyan szokás megjavítani az ilyen lámpákat? Ugye a kézenfekvő az lenne,hogy veszek bele egy ugyan ilyen 18w-os modult, és kicserélem mint egy égőt, de a bökkenő hogy drágább mint az egész lámpa egy ilyen modul: [link] Szóval akkor dobjam el, és vegyek egy másikat, vagy lehet valahogy javítani?

2020. okt. 20. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért utálom ezeket a modern lámpákat. A szüleim most cserélik az egész házban, de én ragaszkodom a régimódi foglalatoshoz. Sajnos a LED se örökéletű, van ami olyan gyorsan elpukkan mint egy izzó (szerencsére van ami évekig bírja). Ezért fontos, hogy cserélhető legyen. Sajnos vagy megveszed a drága panelt, ami nem biztos, hogy megoldja a problémát, ha a driver szállt el, vagy veszel egy új lámpát, lehetőleg olyat, amiben cserélhető a fényforrás.
2020. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kell mérni mi szállt el. Led, vagy táp.
2020. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
49%
Ezek már sajnos a "Vedd meg-Használd-Dobd el" elv alapján készülnek...
2020. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1-essel értek egyet, mi is emiatt mondtunk le az ilyesmi lámpákról pedig nagyon tetszenek. Csak olyan jöhetett szóba, aminek cserélhető foglalatos külön izzója van.
2020. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt de 1 év múlva vissza került a régi ufó lámpa
2020. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szinte soha sem a ledpanel megy tönkre, de driver-ből sokféle van, azonban a teljesítmény ismerete önmagában nem elég a cseréhez.
2020. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor lett vásárolva?

Általában adnak rá min. 2 év garanciát. De kell a számla, mert neked kell igazolni a vásárlást.


Szinte mindig a táp megy ki...

2020. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
KB 5000 Ft egy táp hozzá a led meg kB 2500 Ft attól függ mi szállt el. Ha olyan h pl egy kondi akkor még 100 Ft bol meg lehet javítani. Jók ezek a ledes lámpák csak nagyobb szakmai hozzá értés kell a szerelésükhöz.
2020. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már az egész lakásban kicseréltem minden fényforrást a hagyományos foglalatokba becsavarható E27-es foglalatúra.


Régebben, még a ledek előtt a Philips turbó fénycsöves világításból próbáltam ki néhányat. Vettem azokból még régen 8 darabot.


Az elsők alig élték meg az egy évet. Aztán volt ami két éven belül elpukkant. Sorban mentek tönkre benne az elektronikák.

Végül a legutolsó, ami talán a leghosszabb ideig volt bekapcsolva naponta a lakásban, az bírta a legtovább, vagy 6-7 évig működött.


Azután, vagy 10 éve kezdtem áttérni a ledekre.

Az elsők közül (10-12 évvel ezelőtti tech.) volt ami hamar tönkrement, de még most is több működik az első, régiek közül.


Amit azóta cseréltem, azt is inkább azért, mert vannak azóta jobb hatékonyabb ledek, pl. 12 Wattos melegfényű közel 1400 lumen fényáram mellett.


Közel olyan fénye van, mint egy hagyományos 100-as égőnek. A fogyasztásnak, az energia árának majd csak a tizedét fizetem.


Ezek épp úgy néznek ki, mint a hagyományos izzók néztek ki. A ledek sorosan, szálszerűen vannak sorba kötve.

Ezeknek egészen jó a fénye.

Úgy látszik, ez a fizikai felépítés biztosítja a led chipek megfelelő hűtését is.

Meg vagyok velük elégedve.

2020. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Az Auchanban vagy az Aldiban szoktam venni ezeket a ledes lámpákat, 1500,- 2000,-Ft körül.

2020. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!