Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Préselt bútorlapot hogy...

Préselt bútorlapot hogy érdemes összefogni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok otthon a megnevezésekben, szóval csináltam egy képet az anyagról. [link]

Ilyen anyag és kb. 13-14 mm vastagságú, ez egy elég nagy fiók ruhás szekrényben. Eredetileg tiplik voltak benne de azt hiba ragasztom meg mindig kilazulnak, arra gondoltam, hogy rakok ilyen kis sarokvasat rá és azt facsavarral odacsavarozom, mert gondolom az kicsit tartósabb megoldás lenne.

Ha ez szerintetek is jó megoldás akkor a facsavar helyét érdemes előre fúrni? Esetleg ha egy kis szeget verek be és annak a helyére fúrom be a facsavart az nem lehet jobb? (mert akkor nem kerülne ki faanyag és lehet jobban szorulna a csavar)



2021. jan. 18. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Le kell vakarni a régi ragasztót, új tiplit ragasztani a lyukba és a széleket is ragaszthatod ahol a tiplik vannak. Normál pozdorja csavarral össze tudod csavarozni, a berakott tipli nem engedi félrecsúszni a lapokat munka közben.~3,5-4-es csavarral, úgy 45-50 hosszú csavarral fogatnám össze. Kicsit érdemes előfúrni. Ilyen hosszba már a végén nehéz csavarni és a csavarfejet is tönkrevághatod.
2021. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamos repedni elofuras nelkul, mindenkepp furj lukat a csavaroknak. Ha jo meretet valasztasz, megfeleloen fog tartani.
2021. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fantom83 ***** válasza:
77%

Én fát,csak fa ragasztóval ragasztanék.

Az állítólag olyan erős,h a gyalugép kését is megrendezi.

Ha fába csavarozok mindég előfúrok 1,5mm-es spirál fúróval,az a biztos.(hidd el szorul az a csavar a fába így is)

2021. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nincs fúróm és nő vagyok, de volt már, hogy bútorlapba kellett csavart varázsolni. Van az "ár" nevezetű hegyes végű cipészeszköz, azzal megszúrom a lyuk helyét, kicsit feszegetve. Utána kampós végű, vékony hegyű csavarral tovább lyukasztom. (Erre gondolok:

[link] )

Ezt kézzel szépen be lehet tekerni. Az így keletkezett lyukba már mehet a megfelelő méretű csavar. Mekk Elek módra..:)

2021. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő ragasztót használsz megfelelő mennyiségben, akkor nem lazul ki. A csavar esztétikai hátránya, hogy kilátszik a feje. Viszont, ha ez egy fiók, akkor nagyon lényeges, hogy a kicsúszásnál (kihúzásnál) a lehető legkisebb legyen a súrlódási ellenállás. Vagyis a súrlódó felületeket kellene ellenőrizni.
2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a baj, hogy a tipli helye kikopott vagy felszakadt, akkor fúrj mellé másikat. Fa ragasztóval beragasztod a tiplit, annak az életbe nem szabad onnan kijönnie.
2021. jan. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Plusz egy pont a ragasztó mellett.

Ha új köldökcsapokat teszel bele és jól beragasztózva összefogatod a darabokat (csapra is teszel, lyukba is), akkor valóban az életben nem jön szét.

Én ezt a ragasztót ajánlom: Pattex Palma Fa Expressz 250 g

Régen használom, és valóban brutál erős.

Teljes szekrényeket korpuszokat rakok össze csak csapolással, bárminemű fém alkatrész nélkül. eddig bevált.

2021. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!