Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szokot valaki láncfűrész...

Szokot valaki láncfűrész láncott élezni lapos reszelővel rajtam kívűl ?

Figyelt kérdés
ISmeri még valaki ezt a technikát ?

#láncélezés #fűrészlánc élezés #lapos reszelős láncélezés #motorfűrész láncélezés lapos reszelővel
2021. febr. 10. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a férjem.
2021. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Legalább a láncnál rájöttél hogy valahol lemaradt egy t. :)
2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt mégis hogy?
2021. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre kíváncsi vagyok.
2021. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint ugye nem csak azzal, hanem a befejezésre használod.
2021. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem gömbreszelővel élezzel hanem lapossal amivel sokaljobb lesz az él mint a hagyományos reszelési módszerrel kevesen ismerik amugy ezt az élezést :) magyar videót nem leltem nektek de it vab ez a francia https://www.youtube.com/watch?v=gjR1km8LnDU így szokott valaki reszelni rajtam kívűl
2021. febr. 10. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Milyen az a “gömb” reszelő? :D
2021. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Na ezt kipróbálom!

Van egy 137-s husim,az egyik vezetőhöz mindig elviszem a láncot szakboltba megélezni,ezzel csak fa "derekat" vágok.

A másikat "nem féltem",piaci a vezető,és a lánc is,van,hogy véletlen a földbe is belemegy,minden gallyazásra ezt használom,próbálom itthon reszelgetni,több~kevesebb sikerrel.

Ebből is van pár kopottabb,valamelyik nap kipróbálom az egyiket így átreszelni!

2021. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
És ilyen profilú reszelőt hol szerzel be hozzá, mert a videóban nem sima lapos reszelővel élezi a fazon.
2021. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a reszelők nálunk sehol nem szerezhetőek be.Ha bemész akár a Stihl-Husqvarna üzletbe néznek rád mint borjú az új kapura.Vannak hasonlók de az oldal kiképzésük nem ennyire kifinomult.Ami a lényeg -nem élesebb lesz a lánc hanem nagyobbat harap a kocka kiképzés miatt.Ide rendes gép is kell ami elhúzza azt a láncot és keményfába hatványozottan gyorsabban el is megy az éle.Verseny élezésnek hívják és nem arról híres,hogy kíméletes a géphez.Bohóckodásnak viszont nem rosz!
2021. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!