Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet jó minőségű bevont...

Hol lehet jó minőségű bevont elektródát kapni?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szoktam itthon hegeszteni, gyakran szükség van rá. Eddig még régi, úgy 25-30 éves elektródákat használtam, ezekkel is tanultam meg hegeszteni, most viszont hogy ezek elfogytak kénytelen voltam venni. Vettem egy csomagot, és nem szépítem, szar volt. Nem tudtam szép varratokat csinálni vele. Valószínűleg, sőt biztos, hogy ebben benne van az is, hogy nem vagyok hegesztő, nem vagyok profi, tehát gondoltam hogy ügyesség kérdése a dolog. De ettől még rendeltem máshonnan egy drágább adagot is, hátha az jó lesz. Hát az se jobb. Próbáltam neten utánanézni ennek, nem igazán találtam erről konkrétumot. Volt olyan fórum ahol megemlítették már ezt, azt sejtik, ahogy én is, hogy valami változott idő közben a pálcán.


A kérdés most onnan jutott eszembe, hogy most nézem ezt a videót, és ebben is erről beszél a férfi. Innenstől úgy 5 percig erről beszél: [link]


Szóval a kérdésem, hogy lehet még olyan elektródát venni, ami olyan jó minőségű mint a régiek? A mostaniakra nekem nagyon nem áll rá a kezem, elég ocsmányul tudok velük hegeszteni.



2021. febr. 23. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Átamnem? Elektródafajta és konkrét márka és típus? Szárítani próbáltad? A maiak valahogy jobban szívják a párát.
2021. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani,de biztos vagyok benne,hogy nem az elektródával van baj. Ha trafóval hegesztes,inkább cseréld le egy inverterre! Kevésbé gyakorlottaknak is könnyebben megy vele a hegesztés.Nem ügyesség,inkább gyakorlás kérdése ez,senki nem tanulta az anyja hasában. Én nem is emlékszem már mikor használtam először Panelelectrode-t ER11,21,23 as sorozatot. Felesleges lenne drága elektródát venni/ami speciális általában/ tökéletes az OK, és az ER23 is otthonra általános hegesztésekre. Küldök egy linket.
2021. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*áramnem
2021. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
[link] Ja,igen,megfelelő szárítás kell!
2021. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Inverteres hegesztőm van. Végigpróbáltam a teljes beállítási skálát. És biztos hogy az új elektródákkal van a baj. Berakok egy régit, teljesen jól "működik", majd berakom az újat és elállítás nélkül megpróbálok vele ugyanúgy hegeszteni, és fröcsög össze-vissza, nehezebben alakul ki az ív kicsit, valamint nem folyik úgy el a felületen, durvább a végén a kinézet. Próbáltam az áramon növelni, nem segített.

A szárítást meg fogom próbálni, köszi a tippet.

2021. febr. 24. 00:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Én eddig OK4616-t vettem "állampolgári kapcsolat útján"(úgy lopták)...de megszűnt a forrás.

Most nemrég kirakodó vásárban vettem ER23-t,-ezidáig nem volt vele gondom.

35 éves Hetra-m van...

2021. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt csinálja az inverter,nem jó polaritásban használod. Azért fröcsög túlzottan. Hidd el semmi probléma a mai elektródákkal.+ a munkadarabhoz,-az elektróda fogóhoz. Színesfémeknél fordított polaritás! Nincs rossz elektróda,csak rossz technika,nem megfelelő technológia.1980-ban kezdtem a szakmát,találkoztam már pár dologgal:hegesztő gépek,berendezések,elektródák stb. Sima szerkezeti acélokhoz ne keress mindenféle elektródát,tökéletes a mostani rutilos elektródák arra. A hiba máshol van.
2021. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja,és nézd meg a videót is a linken! A recept sem változott meg az elektróda összetevőiben.
2021. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Er23-at vegyél.


Néha a drágább márkásabb bázikus pálcával nehezebb is hegeszteni (Dc gèp), mint egy Er23-al.

2021. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak néha... Eléggé rövid ívet kell tartani. Amíg tiszták a felületek és jó a gyök, addig egy elfogadható szögben tartva szinte magától megy a bázikus, az igaz... :) Akkor kezd vicces lenni, amikor már rögtön az ívgyújtási nehézségekből lesz nagy galambdúc... :) Meg persze amikor a nagy csövön perfekt illesztésen kell gyöksort húzni, és csak vékony az orrész inkább, hogy mindig átmenjen a gyök, bázikussal ugye ívet szaggatni nem kéne, tehát marad fura fel-felmenekülés hol az egyik élen, hol a másikon, miközben sok dzsuvát nem kéne hagyni rajtuk, és a végsö varratalaknak is szabályosnak kéne lenni pozíciótól függetlenül. :)
2021. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!