Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútor felfüggesztést hogyan...

Bútor felfüggesztést hogyan kéne csinálnom, illetve kijavítanom, lásd alább. Jó ez így?

Figyelt kérdés

Vettem egy vitrin felsőrészt, nem tudtam, hogy nem falra szerelhető, de évekig kerestem pont 170cm széleset és ezért vettem. A lényeg, hogy összeszerelés után jöttem rá, hogy ezt a felsőrészt eladták nekem ugyan külön, de nem figyelmeztettek, hogy nem falra szerelhető, legalábbis nem arra találták ki. Szóval vettem hozzá ilyen szekrény felfüggesztő vasakat 4 darabot, mert 4 függőleges deszka van a vázában. Ezen kívül, mivel kredencre tervezték ráhelyezni, eléggé billegett önmagában, ezért betettem alulra egy plusz polcot, fixen becsavarozva, amivel merevítettem alul is, mert egyébként csak egy áthidaló díszléc volt alul.


[link]


A probléma az volt, hogy kiderült, hogy ezek a vasak 2cm szélesek, de a deszka csak 15mm széles. Karantén alatt nem tudtam új vasakat szerezni, nem is tudtam, hogy létezik másfajta, mert a boltban, ahol vettem csak ilyen volt. Szóval gondoltam felrakom ferdén, mert másképp nem fértek volna el a lyukak. Tehát minden luykat a deszka közepére fúrtam és így a vasat kissé ferdén rögzítettem. A négy darabot ilyen ferdeségi sorrendben és arányosan ilyen távolságokban? \ / \ /
Mármost nyilván nagy hülyeséget csináltam, mert így kissé feszíteni fogják oldalirányban a csavarok a deszkát. Nem tudom, nagy terhelés alatt ez ki is szakadhat? Fel merjem így rakni, vagy ki kell javítanom? Ha ki kell javítani, akkor hogyan tudom. Kéne olyan vas, ami keskenyebb, és pont ilyen távol vannak benne a lyukak, és egymás alatt. De pont ilyent nyilván nem fogok találni, ráadásul direkt nem egymás alatt szoktak lenni a lyukak, de az én deszkám túl vékony ahhoz, hogy elcsúsztatva is elférjenek lyukak. Ha viszont találok valami más vasat, ami mégis jó, akkor az eddig fúrt lyukak már meggyengítették a deszkát, azzal mit csináljak?


(ui: egyébként alulról is meg fogom támasztani, de azt csak a biztonság kedvéért, mindenképpen szeretnék felső felfüggesztést ezeknél a deszkáknál, mert máshol nem lehet)



2021. ápr. 25. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Más felfogatás? Sokféle rögzítő vasalatvan. A polcot fotózd le.
2021. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban nem ez a vasalat kellett volna. Végső soron, ha van fém fúrására felszerelt ismerősöd (fúrógép + fémhez való csigafúró), akkor van még a vasalaton annyi hely, hogy lehet ebbe is belefúrni a megfelelő helyeken. Egyébként, ha a bútor hátlapja megfelelő teherbírású, akkor belül a hátlap belső oldalának felső sávjában a fedőlap alatt fel lehet erősíteni egy vízszintesen futó, pl. 2,5 x 10 cm-es lapos lécet és abba belecsavarni a hátoldal felől a megvásárolt akasztókat. Az alulról való megtámasztás megtámasztási pontja a jelzett 4 függőleges síkban elhelyezett oldalfal (belső és külső) folytatásában legyen, de biztosítani kell, hogy az alsó rész, amire támaszkodnak majd, az is kellően alátámasztott legyen abban a függőleges síkban. Ellenkező esetben az alsó rész fedlapja meghajolhat.
2021. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!