Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek műanyag gurulós...

Szerintetek műanyag gurulós (utazós) bőröndöt mivel lehetne megerősíteni (hogy ne törjön el/be az oldalfala, alja, a felfüggesztése a görgőknél)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudnátok segíteni?

A napokban kaptam egy műanyag gurulós bőröndöt -aminek nagyon örültem - csakhogy egészen vékony falú, és nem annyira strapabíró.... a görgői csak abba a vékonyka műanyag burokba vannak becsavarva és félek hogy a súly alatt egyszer kiszakad, eltörik. A bőrönd oldalfala sem annyira strapabíró. (én kis naiv meg azt hittem hogy azért kerülnek 5-10 e-be ezek a bőröndök, mert legalább ilyenekre adtak... de ezek szerint nem )


szerintetek mivel lenne érdemes megerősíteni?


2012. máj. 19. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy beleszabott vékony falécet csavarozz a görgők fölé, és az oldalakat is támaszd ki velük.
2012. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:

Attól hogy vékony valami még lehet erős! Lehet hogy a gyártó valami szénszál vagy üvegszál alapú anyagból csinálta meg. Akkor pedig elég nehéz lesz eltörnöd...


Ha mégis kiderülne hogy törékeny akkor a következőt teheted, veszel szénszál szövetet és kétkomponensű epoxi gyantát. Kiszeded/kicsavarozod a bőröndből a bélést, meg a szíjakat, lehetőleg sérülés nélkül, csak maga a bőrönd belső fala maradhat. Kesztyűt húzol, összekevered a 2 komponenst, ecsettel bekened belülről a bőröndöt 1 sorral, kihagyva a furatokat és zárszerkezetet + egyéb fontosabb apró dolgokat. Még frissen rányomod a szénszál szöveteket, majd újra lekened elsimítva a felületet. (Ha akarod ezt meg is ismételheted még 1-1 réteggel, de az már egy kamiont is megbírna...

Ha megkötött vissza a bélés + a szíjak, csak belülről fog látszani egy kicsit ha jól csináltad.

2012. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (mindenkinek megy a zöld kezecske)


Kedves 77%-os!

Köszi, ez tényleg nagyon jó ötlet! Én 100-as boltba is kapható fém tálcára gondoltam az aljára (belül - és esetleg kívül is egy egy réteg (persze esztétikusan) - a görgők és a műanyag közé, de most hogy így írtad a léc tényleg jobb lenne :)


Kedves EagleHUN!

wow, micsoda ötlet! Eddig csak a tv-ben láttam hogy használnak ilyet! Te szoktál ilyet használni? Kérlek, mesélnél még erről az epoxy gyantáról és szénszál szövetről pl: Hol lehetne beszerezni (merre érdemes elindulni), és kb mennyiért lehetne kapni? És milyen fajtát javasolsz? (neten egy csomó fajta van) Kötés közben az epoxi nem forrósodik fel, és nem fogja felolvasztani/megolvasztani a műanyagot? "üvegpaplan" vagy a szénszál lenne-e jobb?

Jól emlékszem hogy valahogy úgy kell felvinni, hogy 1. zsírtalanítás, 2. csiszolás (csiszolóvászon), 3. portalanítás + ez után az amit Te is leírtál már... és minihengerrel is célszerű átmenni a rétegeken, hogy a buborékokat kinyomjuk a rétegek közül?

Ne haragudj az idióta kérdésekért, csajszi vagyok, ráadásul szőke is, és jobban tájékozódom egy rossmannban, mint egy obi-ban XDDD

2012. máj. 19. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:

"azt hittem hogy azért kerülnek 5-10 e-be ezek a bőröndök, mert legalább ilyenekre adtak... "


Rosszul hitted, aminél adnak a minőségre, az 50e-nél kezdődik!

Egy rendes aktatáskát nem kapsz 10-ért, nem bőröndöt!

2012. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!