Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a fenének vesz az ember...

Senior Séf kérdése:

Mi a fenének vesz az ember barkácscélra drága gépeket, amikor a noname szarok is megteszik?

Figyelt kérdés
Kéretik a kérdést nem félreérteni! Én is ember vagyok, én is jobban szeretem a márkás gépeket, még ha ez ellent is mond minden észszerűségnek. Veszek mondjuk egy akkus csavarozót. A Makita akkuja ugyanúgy leamortizálódik 5-6 év állásban, mint egy kínai vacaké.

2021. máj. 13. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Pont az akkus gépeknél javaslom a márkásakat. A vezetékesek barkácsra jók a noneme is. Akkus nem visz, nem teker. Akkor meg minek.
2021. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheti miért ne? Sajna én nem :-(
2021. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A noname pár használat után tönkremegy. A márkás nem.
2021. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Akkusnál nem az hogy tönkremegy, hanem nem bír semmit fúrni akarsz, de nem megy.
2021. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert megérdemlem. :-) Most komolyan, tényleg azért vettem jó minőséget barkács célra, mert megérdemlem, nem veszek szar noname-et magamnak.
2021. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
Mert néha belenyúl az ember és kifog egy filléres gépet ami tizen évig elmegy. Aztán később is ilyenekkel próbálkozik de azok nem bírják. 11-12 ezerért vettem vésőt régen nagyon jó volt de ellopták. Vettem ugyan annyiért az meg megdöglött . Évente kétszer tíz percre veszem elő. Meg se nézetem mi baja nem éri meg. Legközelebb veszek valami márkásat. Kár ezekkel kínlódni.
2021. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 apababa ***** válasza:
A márkás gépek legkisebbik tipusa nem sokkal drágább mint egy egy gagyi szar. Természetesen barkácsolásra nem kell megvenni az adott márkának a zászlóshajóját, csak ha nem tudod hova tedd a pénzed. Azért eltudok képzelni olyan élethelyzetet amikor emberünk egy képet akar csak felfúrni a falra és nem akar kuncsorogni a szomszédnál egy fúróért és inkább vesz egy noname gépet fillérekért még ha utána többet nem is használja az életben. Akinek pedig a barkácsolás a hobbija az azért rendszeresen használja a gépeit és akkor viszont elengedhetettlen a megbizhatobb gép park.
2021. máj. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy még ha az erő meg is lenne, nincs olyan, hogy barkács felhasználás. Oké, hogy évente jóval kevesebb üzemórát megy, de olyankor küldöd, és nem ritka, hogy órákig. Olyankor nem mindegy, milyen nehéz szarral küzdesz pont még tovább is, mert erőben jó esetben is csak majdnem olyan, és még a sokadik alkalomnál, közepes belső elkoszolódottsággal előjön az első túlmelegedés, ami miatt esetleg marad a félkész cucc a szabad ég alatt, míg nem veszel egy rendes gépet.
2021. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Én pár naiv kísérlet után megfogadtam, hogy barkácsgépből csak márkásat veszek: Bosch, Makita, Hitachi. Régen vettem egy 3000 Ft -os noname dekopírfűrészt az Obiban, ami három használat után tönkrement. Mindezt azért, mert a kínaiak olyan rövid csavart tettek a pengeszorítóba, ami nem ment végig rendesen, és kitépte a menetet. Hiába jó a motor, nem tudtam vele mit csinálni. Vettem egy Einhell oszlopos fúrót is, aminek az egyik szíjtárcsáján a luk pár mm -rel mellé volt fúrva a centernek, ezért ha arra tettem a szíjat, úgy remegett, hogy leugrált az asztalról a gép. Szóval az is fémhulladék. Egy márkás dolgot egyszer kell megvenni, az valószínűleg örökre kitart, ha jól bánnak vele.
2021. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, ami igaz.
2021. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!