Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem megy be a tipli a...

Miért nem megy be a tipli a fúrt lyukba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok barkácsolós típus.

Polcot szeretnék felrakni a falra.

Van mwgfelelő méretű fúrószáram, tippli és csavar.

A tippli hossza valamiver kevesebb, mint a gépből kiálló száré.

Befúrok a vakolatba, kicsit a téglába is.

Amikor beűtögetem a tipplit, a fele megy csak be. Gondolom a tégláig.

Kihúzom.

Befúrok ütközésig. Nem megy most sem be jobban.

Mondom, a méretek stimmelnek, legalábbis a csomagoláson megjelőltekkel egyezik.

A vakolatnál már telhesen kitágult.

Ha nagyobb fúróra váltok, félek már nem fog annyit feszíteni a csavar, mint kellene.

Próbálkozásokra nincs sok hely. Szóval máshova új lyukat fúrni már nem tudok.

A fal is frissen festett. Nincs az sem, higy kiglettelem az elrontatt...


2021. máj. 23. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem hozza ki a port rendesen a fúró. Van egy biciklipumpád? Próbáld meg kifúvatni. Hirtelen ez jutott eszembe...
2021. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, vagy porszívóval.

Köszi.

2021. máj. 23. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Én csavarhúzóval, porszívóval stb. szoktam kitakarítani a lyukból a port. Volt már, hogy horgolótűt is használtam.


Viszont ha a lyuk nagyja a vakolatban van, én aggódnék a polc miatt. Nem írtad, mekkora és mekkora a csavar, de nálunk iszonyú vastag a vakolat, és jóval nagyobb csavarokat szoktam venni a falipolcokhoz, mint amit gyárilag adnak hozzá. De lehet, hogy csak én vagyok paranoiás.


Ha túl tág a luk, akkor még nagyobbra fúrom és be szoktam gipszelni a tiplit. Itt se triviális a lyukba beimádkozni a gipszet, de azért össze szokott jönni. Szép fehér modellgipszet használok hozzá, így ha fehér a fal, festeni se kell utána. Ha színes, de frissen festett, akkor remélem van tartalék festéked. Meg amúgy a polc mögött úgyse látszik.

2021. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahányas a tipli, olyan vastag fúróval kell fúrni. Max egy párszor ki be tolod a fúrót a lyukba menet közben, és kihozza a port; egy cseppet tágít is. Jónak kell lennie.
2021. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy kis tégladarab ottmarad a lyukban, elfordulva, amit a fúrószár félrelök, de ahogy kihúzod, visszaesik a helyére. A tipli meg nem tudja félredobni.
2021. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qkker1 ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy egy kis tégladarab ottmarad a lyukban, elfordulva, amit a fúrószár félrelök, de ahogy kihúzod, visszaesik a helyére. A tipli meg nem tudja félredobni."


Jó eséllyel Porotherm a tégla, az szokott ilyeneket produkálni.

2021. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A hetvenes években épült, dupla méretű lyukacsos tégla. Ehhez hasonló:

[link]

2021. máj. 23. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltörik a tégla lemeze és amikor kiveszed a fúrót leesik. Porszívózd ki a lyukat és dugjbele egy akkora fémpálcát, ne a fúrót.

Én egyébként a fúróra szoktam szigszalagot tekerni mélységjelzőnek. Mellérakom a tiplit és fölötte rátekerem.

2021. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!