Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos fűnyíró motorját...

Elektromos fűnyíró motorját hogyan kell karbantartani, igényel valami kenést vagy fújást?

Figyelt kérdés
Szétkaptam élezés és tisztítás miatt a gépet. Már régebb óta ahogy kézzel tekerni próbáltam a kést, egy ponton mindig kicsit szorult. Kiporszivoztam, megmozgattam, talán már nem szorul, de azért nagyon hamar megáll ha pörgetem, egy egész kört sem tesz meg. Nem kellene a tengelyt vagy nemtudommit megkenni valamivel? Ha igen mivel és hogyan?

2021. júl. 17. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Külön karbantartása nincs neki, ha szorul mégis, ott csapágycsere szükséges, ahogy leírtad nem is szabad sokat várni vele, mert ha megszorul a tengely, könnyen leéghet a motor.
2021. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a gyári fék fog? Mert úgy működik, hogy kikapcsoláskor azonnal megálljon..még a legolcsóbb fűyíró is.

Kicsi a valószínűsége, hogy csapágy letérdelt volna, védve van. Nálam a tengelyre tekeredett száraz fű is okozott riadalmat..persze a karbantartás nem volt az erősségem.


Esetleg javasolhatom, hogy egy vékony csövön fújj a tengelyre(gép felfordítva) lánckenő szprét(ne WD40-et, mert az fegyvertisztító)

2021. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kettrs jól írja, az "automata" fék lesz ami miatt nehéz tekerni.
2021. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magam inkább fű beszorulására gyanakszom, a motor nyitottabb részeiről is szedtem le. Jobban nem merem már szétszedni. Porszívózás, forgatgatás után megszűnt az egy ponton történő megakadás. A gép eddig is működött, gondolom eztán is fog. Csak ha már szét van szedve.... Szóval úgy érzem igényelne valamit. Wd40et nem mertem, köszi a megerősítést! :) Csak "jajj,demit" keressék:). Remélem nem a fékkel van kezdődö baj... Amúgy hol lehet ilyet javíttatni???
2021. júl. 18. 07:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!